690 680 960

Wjechała na czerwonym, zderzyła się z dacią. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej było przyczyną zderzenia dwóch pojazdów, jakie miało miejsce na wyjeździe z Lublina w kierunku Kraśnika. Na miejscu pracują policjanci, występują utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 12 na al. Kraśnickiej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Raszyńską zderzyły się dwa samochody osobowe: dacia i skoda. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca skodą kobieta wyjeżdżała z ul. Raszyńskiej. Zignorowała wskazania sygnalizacji świetlnej i doprowadziła do zderzenia z dacią, której kierowca poruszał się od strony marketu budowlanego i wykonywał manewr skrętu w lewo, w kierunku Kraśnika.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażerkę dacii przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni na al. Kraśnickiej oraz wyjazd z ul. Raszyńskiej na wprost.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. w takich przypadkach obligatoryjnie powinno być zabierane prawko na 12 miesięcy

  • A to niby dlaczego? Przejazd na wczesnym czerwonym, na ul. typu Kraśnicka, JP2 itp. to jest norma. Trudno znaleźć 1 pełny cykl, żeby ktoś tak nie przeleciał.

 2. OC, Prawo Jazdy, tablice rejestracyjne, itp nie pomogły?
  Apropos tego miejsca, ul. Raszyńskiej, na której obowiązuje [30], to mistrzowie kierownicy potrafią jechać 2, 3 razy szybciej. A to, że ulicą chodzą (przy której nie ma chodnika) chodzą piesi nie robi na nich żadnego wrażenia.

  • Jakby ktoś miał wątpliwości, czy piszę tutaj o bandytach drogowych na rowerach – nie. Tak jeżdżą kierowcy samochodów, wiec pomysł ogranicznikach prędkości w niektórych pojazdach ma sens. Ale nie wiem, czy w przypadku rowerów coś by to zmieniło, bo rozpędzenie się rowerem do 30km/h jest dla 90% rowerzystów niewykonalne.

   • Ograniczyć prędkość rowerów do 15 km/h i będzie spokój.

   • Niewykonalne to jest na trójkołowym rowerku na plastikowych kółkach. Normalny rower bez problemu pociśnie i 50.

 3. Dodam jeszcze, że rejestratory przejazdu na czerwonym to takie samo zło jak fotoradary. Czyli kolejna metoda łupienia nas kierowców.

  • Hola Hola, ty na trójkołowym rowerku na plastikowych kółkach nie jesteś kierowcą, nawet rowerzystą nie masz prawa się nazywać. Nie zapędzaj się chłopczyku.

 4. do garów,a nie za kierownicę

  • Oj już nie przesadzaj nie przesadzaj 😉
   To te bezpiecznie i ostrożnie jeżdżąca. Widzi tylko to co dzieje się 1 m przed maską, żeby spojrzec w górę na sygnalizator trzeba oderwac wzrok z maski pojazdu-nie za dużo wymagasz?

 5. 20 letnia mała Skoda zmasakrowała prawie nową SUV Dacię. Cud!

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin