690 680 960

Wjechał w pieszego na przejściu. 85-latek trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj rano na drodze krajowej nr 17 doszło do potrącenia mężczyzny znajdującego się na przejściu dla pieszych. 85-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek rano na drodze krajowej nr 17 w Łabuniach w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z zamojskiej komendy wynika, że kierujący audi potrącił przechodzącego po pasach 85-latka. Przejście, na którym doszło do potrącenia oznakowane jest znakami pionowymi i poziomymi. Prawdopodobnie do zdarzenia doszło, kiedy pieszy wszedł na jezdnie z rozdzielającej przejście wysepki.

85-latek został uderzony przednią lewą stroną samochodu, upadł na jezdnie doznając urazu głowy. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala poszkodowanego mieszkańca gminy Łabunie.

Kierujący audi 31-latek z gminy Tomaszów Lubelski oraz 85-latek byli trzeźwi. Przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierującego audi. Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. Policja Zamość)

10 komentarzy

 1. Wlazł dziad prosto przed maskę samochodu. Przecież nawet taki szczyt techniki jak cztery zera i piąte za kierownicą nie zatrzymają się w miejscu.

  • Dodatkowo, kierującego zmyliło to, że pieszy przeszedł już jedną jezdnię i wszedł niespodziewanie na drugą. I trzeba było tak przełazić? Nie można było sobie ustawić krzesełka na wysepce, chwilę odpocząć i dopiero po tym dokończyć przechodzenie?

 2. Rozglądaj się i myśl to nie zginiesz na przejsciu

  85 latek zapewne szedł sobie spokojnie po przejściu ,utwierdzony że nic mu nie grozi ostatnio wprowadzonymi przepisami i święcie przekonany że pierszenstwo czyni go nieśmiertelnym oraz zwalnia z obowiązku myślenia i rozglądania się podczas przechodzenia przez przejście …..a tu taka niespodzianka

  • Kierowcy może też w koncu zaczną mysleć i rozglądać się zblizając do pdp. Pieszy zmierzający do pdp ma już pierwszeństwo czy ci się to podoba czy nie jeden z drugim kierowco z audi !!!

 3. Może ktoś wytłumaczy publicznie co to jest ta wysepka na środku przejścia? Co to jest azyl? Czy są to 2 osobne przejścia czy nie? Po to zostało to zrobione aby przechodzić etapami! Wlazł na środek i zza znaku go nie zobaczył a dziadek na pewniaka pewnie ruszył wprost pod auto bo przecież MIAŁ PIERWSZEŃSTWO w drodze na tamten świat!

  • Po zmianie przepisów pieszy będący na tej wysepce jest tak naprawdę pieszym wchodzącym na przejsćie i bezwzględnie należy mu się pierwszeństwo.

 4. Pisowskie prawo działa wyśmienici. Jest więcej takich zdarzeń niż przed zaostrzeniem przepisów.

  • „brawo” czy to znaczy, że jesteś gotów zabić pieszego tylko po to, aby w ten sposób udowodnić, że to wina jakiejś partii???

  • Ale takie samo prawo działa od wielu lat w wielu innych krajach.
   PIS je tam wcześniej wprowadził i przetestował?
   A może jednak to wina Tuska?
   Jakoś Polacy nie mają problemu z przestrzeganiem przepisów poza granicami kraju.
   Ale u siebie to każdy „panisko”.
   To właśnie tacy jak ty przyczynili się aktualnego taryfikatora mandatów.

 5. Szkoda dziadka ale kierujący odczuje to po kieszeni i zapamięta że czasami trzeba jeszcze spojrzeć przed maskę a nie tylko na ekranik.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej