Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał rowerem pod ciężarówkę. Starszy mężczyzna stracił nogę

Całkowicie zablokowana jest trasa pomiędzy Garbowem a Niemcami. Wszystko po poważnym wypadku z udziałem rowerzysty i ciężarówki.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 10:40 w miejscowości Piotrowice Wielkie. Na drodze wojewódzkiej nr 828 prowadzącej z Garbowa do Niemiec samochód ciężarowy potrącił rowerzystę. Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni i policja. Ze względu na poważne obrażenia poszkodowanego zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący scanią z naczepą jechał w kierunku Niemiec. Gdy zbliżał się do skrzyżowania z drogą do Jastkowa, wprost przed niego wyjechał z niej rowerzysta. Mężczyzna zaczął hamować i zjechał częściowo do rowu, jednak nie udało mu się uniknąć zderzenia i potrącił rowerzystę. Jako pierwsi pomocy poszkodowanemu udzielili przypadkowi kierowcy, którzy dojechali po kilku minutach. Jak nam wyjaśniali, wcześniej inni tylko przejeżdżali i się patrzyli na wypadek.

Jak tłumaczyli ratownicy medyczni, dzięki opaskom uciskowym, które udzielający pierwszej pomocy założyli na zmiażdżoną nogę, nie doszło do wykrwawienia się poszkodowanego. Mężczyzna w wieku 85 lat został przetransportowany do szpitala. Trafił od razu na stół operacyjny. Jak nas poinformowano, konieczna będzie amputacja jednej nogi. Drugą lekarze mają nadzieję uratować.

W miejscu wypadku pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana.

2016-09-09 12:34:31
(fot. lublin112.pl)

32 komentarze

  1. dziadek sie doigral 😉

  2. Tragedia, w takim wieku złamania są niebezpieczne dla życia, a tu taki straszny wypadek. Pan jeszcze na pewno był w dobrej formie jak sobie na rowerze jeździł. Smutne.