Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał ciągnikiem rolniczym w pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na drodze krajowej nr 82 doszło do wypadku z udziałem pieszego. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Stara Wieś w powiecie łęczyńskim, na drodze krajowej numer 82. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego.

Ze wstępnych informacji wynika, że 57-latek kierujący ciągnikiem poruszał się w kierunku Łęcznej. Mężczyzna oświadczył, że w ostatnim momencie zauważył pieszego prowadzącego rower, który raptownie wszedł na oznakowane przejście dla pieszych. Po chwili doszło do potrącenia 40-latka.

W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał obrażeń i trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Wjechał ciągnikiem rolniczym w pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. Policja Łęczna)

18 komentarzy

 1. efekt durnego przepisu, pierwszeństwa pieszych.

  • Efekt tego, że przez 30 lat tego przepisu brakowało. Przez 30 lat widzieliśmy jakie „bezpieczne” były stare przepisy. Poczekajmy jeszcze kilkanaście miesięcy, lepiej kilka lat – a wtedy statystyki pokażą kto ma rację.

  • Rozpędzony traktor nie zatrzyma się w miejscu.

  • Dlaczego przy każdym wypadku/kolizji, powiedzmy na skrzyżowaniu, nie piszesz tego samego? Przecież do zderzeń pomiędzy pojazdami dochodzi tysiące razy częściej niż potrąceń pieszych. Dlaczego wtedy nie piszesz, że przepisy są durne?

  • A może efekt – mnie to nie dotyczy albo jestem rolnikiem, to nie muszę być na bieżąco z przepisami? Niedawno jechałem koło Olimpu i musiałem złamać przepis ustąpienia pierwszeństwa pieszej oczekującej przy przejściu, bo niebieski autobus z Kocka jechał za mną tak szybko i tak blisko, że jakbym zgodnie z przepisami zatrzymał się przed przejściem, to miałbym rozwalony tył a może i samochód do kasacji a piesza wchodząc na przejście pojechałaby na mojej szybie w przepchniętym za przejście samochodzie. Widocznie kierującego autobusem z Kocka przepuszczanie pieszych nie dotyczy.

 2. To faktycznie głupi przepis ,przecież wyhamować z przyczepą to nie taka chwila jak autem …..

  • Może właśnie dlatego prędkość takich pojazdów (wolnobieżnych) jest taka, a nie inna.
   Jak to jest, że na egzaminie na prawo jazdy każdemu udaje się wyhamować, i nikogo nie rozjechać. Ale po roku, 5 czy 20 latach jazdy, czyli przy znacznie większym doświadczeniu, zdarzają się wtargnięcia, itp. zdarzenia, na które kierujący nie jest przygotowany?

 3. Dlaczego ten zestaw wjechał na chodnik? Tym bardziej po wypadku, czyli przy zakazie przemieszczania pojazdu. Pojazdami ponad 2,5 t nie można nigdy (nawet 1 kołem) wjeżdżać na chodnik.

 4. Hrabia Monte Cristo

  Swoją drogą wpaść na przejściu dla pieszych pod ciągnik rolniczy to trzeba być naprawdę zdolnym ????

  • Pewnie chodziło o to, że obaj myśleli, że ten drugi się zatrzyma. Na PdP powinno być jasne, kto powinien się zatrzymać.

 5. Русский тролл

  Ciągnik rolniczy. Na pewno jechał że 100 km/h

 6. Mam wrazenie ostanio bedąc pieszym ,że kierowcy znowu zaczynają ignorować pieszych, scigają się z nimi , przejeżdzają prawie po stopach albo pietach. Dlaczego Policja aktywanie nie karze takich zachowań , dlaczego rząd nie prowadzi kampani informujacej przypominajacej jak się kierowcy mają zachowywać a przede wszystkim wolniej jeżdzić i dodatkowo zwalniać przed pdp, dlaczego? Jeśli nie wymusi się wysokimi i częstymi mandatami odpowiednich zachowań na kierowcach to piesi będą dalej ginęli, czy może jest to próba udowodnienia że w Polsce to się nie da wyegzekwować ok kierowców aby udzielali naleznego pierwszeństwa pieszym. Kierowca nie moze nie widzieć pieszego na pdp bo kierowca ma widzić pieszego zblizającego się do pdp. Jest pdp to zakładaj jeden z drugim że pieszy wejdzie i ZAWSZE zwolnij a to że ci się nie chce zwalniać to twój problem, masz obowiązek zwolnić, koniec kropka

 7. Ludzie on wjechał rowerem na przejście są świadkowie zajścia to idiota który zeskoczył z rowera będąc już na przejściu chcący uniknąć odpowiedzialności.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo