Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa impreza biegowa na Lubelszczyźnie. Biegacze pojawią się na pasie startowym lubelskiego lotniska AKTUALIZACJA

Tym razem nie po ulicach, lecz biegacze pobiegną po pasie startowym i płycie postojowej Portu Lotniczego Lublin. Impreza odbędzie się w ostatnią sobotę marca.

Pod koniec marca zorganizowana zostanie nowa impreza biegowa na Lubelszczyźnie. Bieg „Piątka na LUZ-ie” odbędzie się na terenie Portu Lotniczego Lublin. Trasa o długości 5 km będzie idealnie płaska, a zostanie wytyczona po pasie startowym i płycie postojowej lotniska.

Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 45min. Po przekroczeniu tego czasu, zawodnicy którzy nie dotrą do mety, zostaną przewiezieni przez służby porządkowe do wyjścia. Każdy zawodnik, aby dostać się na na linię startu, będzie musiał przejść odprawę celną i kontrolę bezpieczeństwa. Start biegu zaplanowano na godzinę 10:00.

Zaplanowane zostały następujące klasyfikacje: generalna kobiet i mężczyzn, wiekowe kobiet i mężczyzn (18+, 30+, 50+) oraz klasyfikacja Pracownik Lotniska. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 marca. Zapisy do biegu już trwają. Organizatorem imprezy jest Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, a partnerem Port Lotniczy Lublin.

AKTUALIZACJA 16:20
Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie poinformowała właśnie, o konieczności przełożenia terminu organizacji imprezy. Jak zapewniają organizatorzy, bieg nie zostaje odwołany, a jedynie przełożony w czasie. Niezwłocznie, jak to będzie możliwe ogłoszony zostanie nowy termin i będą wznowione zapisy.

(fot. PLL)

14 komentarzy

 1. Zobaczymy, co na to koronawirus ?

  • Brak ruchu jest gorszy niż taka neogrypa. Na takie choroby umierają osoby słabsze zdrowotnie. Biegacze raczej do nich nie należą, choć zdarzają się (co prawda pojedyncze przypadki) nawet zawałów zdarzają się podczas intensywnego wysiłku.
   Z powodu otyłości, zawałów, chorób krążenia umiera przedwcześnie wiele set tysięcy Polaków, więc tego bardziej należy się obawiać.

 2. Zapobieganie epidemia w sposób wyśmienity.. liczy się kasa nie bezpieczeństwo…!!

 3. W artykule brak info że wpisowe 50 zł.

 4. Zamiast samolotów biegi, lepsze to niż spaliny na mieście. Tak czy owak to nie są miejsca do biegania.

  • Bo bieganie po pasach ruch dla samochodów to już za mały Pikuś… Ostatni w Świdniku o mały włos nie wpie..szyłem się w grupkę „runerów” biegnących po pasie ruchu oczywiście złą stroną gdy obok mieli do dyspozycji szeroki chodnik..!!!! jednak bieganie może być sportem ekstremalnym…
   Tyle jest parków, lasów i pól na obrzeżach Lublina i w okolicach… ale nie, trzeba się lansować… na lotnisku… proponuje po torach PKP jeszcze nie było…

 5. Zmalała liczba osób korzystających z lotniska wiec trzeba podnieść frekwencje. Każdy sposób dobry. Absurdy jak u Bareji nam unia serwuje.

 6. Dokładnie, niech sobie biegają, ale bez przesady… Czy to jest odpowiednie miejsce na takie imprezy? – niekoniecznie. Trochę powagi.

  • A Arena Naszego Guru pusta.

   • Tak muszą zwiększyć sztucznie ruch osób odwiedzających lotnisko ! Dokładnie ktoś napisał że to się nadaje do komedii – ewentualnie do nowej produkcji VEGI – „Develokról z Lublina i jego inwestycje „

 7. Ten artykuł – a w zasadzie pomysł na bieganie na lotnisku – PiS powinno wykorzystać w kampanii wyborczej !

 8. Tylko patrzeć jak lotnisko Lublin (Świdnik) będzie drugim Radomiem – i proszę nie pisać że Lublin się rozwija bo poza nowymi blokami nic bardzo nie ma – Stadion na którym nic się nie dzieje – AQUA Lublin po okresie 5 lat wymaga kapitalnego remontu a podczas eksploatacji w tym czasie może 2 lata był basen użytkowany w 100%, a park ludowy zagrodzony już chyba 4 rok !

 9. bo jak nie to nie biegne

  a bedo nagrody sjakieś?