Wieźli w aucie 8 kg świeżo ściętych konopi. Wpadli podczas kontroli

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tomaszowskiego, którzy odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyźni przewozili autem ponad 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste. Grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

Kilka dni temu mundurowi z biłgorajskiego wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Daihatsu. Autem podróżowało dwóch mieszkańców powiatu tomaszowskiego, w wieku 41 i 49 lat. W takcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 8 kilogramów świeżo ściętych kwiatostanów konopi innych niż włókniste.

Jak się okazało rośliny pochodziły z plantacji należącej do mężczyzn, znajdującej się na terenie gminy Frampol. Na miejscu zabezpieczono ponad 10 krzewów konopi, a w mieszkaniach mężczyzn, ujawniono susz roślinny o łącznej wadze około 3 kilogramów.

41 i 49-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu, wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. No co. Może na własne potrzeby. Do emerytury by im starczyło.

 2. Dajcie spokój. Chłop w średnim wielki 49 lat wie co robi. A jest traktowany jako 17-19 letni małolat. Lubi palić to lubi. W tym wieku jest już może nawet dziadkiem. Jego sprawa co robi że swoim życiem.

 3. 8kg, minus woda, bo to mokre, czyli minus 70% na dzień dobry do tej wagi to już się robi 2.4kg odjąć liście oraz łodygi.. w praktyce wyjdzie pewnie ze kilkaset gram.

  Pamiętajcie drogi dzieci że policji nie obchodzi faktyczna ilość tak zwanego narkotyku, mokre, łodygi, liście to wszystko wlicza się w wagę zabójczych porcji narkotycznych… To tak wygląda w praktyce.

 4. dziwnie to brzmi „wpadli podczas kontroli”, gdy cała akcja jest zaplanowana przez kryminalnych, którzy wcześniej trafili na ich ślad. wpaść podczas kontroli by mogli, gdyby jechali 1 listopada i zatrzymano ich wyrywkowo podczas akcji ZNICZ…

  • Pew ie już dawno ich obserwowali. Dlaczego ja sobie jezdze codziennie i kontrole mam raz na 5lat?przecietny kierowca ma kontrole wlasnie moze z raz na 5 lat

 5. Chyba razem z łodygami, liśćmi i doniczkami…

 6. Narkotyków? A może medycznej marihuany?

 7. jejku zbiry mordercy, pół powiatu by tym czymś wybili hahhahahaha brawo pałki policyjne, łapcie lepiej pijanych kierowców a nie się czepiacie ogrodników, mam mieć szacunek do psów za co niby??? za robienie statystyk?? czy za chwalenie się śmiesznymi brawurowymi akcjami. kpina posiadanie roślin do 10 lat zabicie człowieka przez PSA do 5 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci, w jakim kraju my żyjemy?? no skąd mógł wyszkolony pies wiedzieć że jak wyciągnie klamkę i strzeli w klatkę człowiekowi, to może go zabić, ewidentne nieumyślne spowodowanie śmierci, nie tak jak CI mordercy wiozą rośliny które jak tylko popatrzysz to mogą zabić… hahahaha PSIARSKIE do nogi i nie szczekać, szacunek jedynie możecie dostać za opuszczenie tej głupiej, śmiesznej, skorumpowanej, mobingowanej służby. ZDEJMIJ MUNDUR PRZEPROŚ MATKĘ!!!!

 8. nieKRYTYKRYTYK dobre ostatnie zdanie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia