Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiesz dużo o komunikacji miejskiej ? Zgłoś się do konkursu (NASZ PATRONAT)

Niebawem rusza konkurs wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej. Do wygrania 10 biletów okresowych.

Trwają zapisy do IV Edycji Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej, która odbędzie się w piątek 6 grudnia. Mogą w nim wziąć udział gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci, którzy chcąc poznać bliżej komunikację miejską, oraz stać się jej czynnym uczestnikiem, a nie tylko biernym pasażerem. Najważniejsza jest podstawowa wiedza na temat komunikacji, przebiegu linii czy też przewoźników i pojazdów które wożą pasażerów.

– Konkurs ma na celu pokazać pasażerom komunikację miejską od innej strony. Aby nie kojarzyła się tylko z „bilecikami do kontroli”, nerwowym szukaniem wolnego miejsca, dojścia do kasownika lub przepychankami przy drzwiach. Jest to ogromna szansa poznać z innej strony lubelską komunikację, jej problemy i jednocześnie rozwój ze zmianami na lepsze –wyjaśnia Maciej Mikulski Wiceprezes Lubelskiego Towarzystwa Zrównoważonego Transportu.

Najlepsi przez dłuższy czas będą mogli za darmo jeździć po Lublinie komunikacja miejską. Do wygrania jest 10 biletów okresowych: dwa bilety 150-dniowe, dwa 90-dniowe i sześć 30-dniowych. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected], w tytule maila wpisując „Zapisy na IV Edycję”, a w treści podając swoje imię, nazwisko, wiek, szkołę/uczelnię, klasę/rok i kierunek. Każdy, kto wyśle zgłoszenie, najpóźniej ostatniego dnia zapisów otrzyma wiadomość zwrotną z potwierdzeniem zgłoszenia.

IV Edycja Konkursu Wiedzy o lubelskiej komunikacji miejskiej odbędzie się 6 grudnia 2013 roku (piątek) o godzinie 11:00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie przy ul. Ogrodowej 16.

(fot. materiały organizatora)
2013-11-23 18:19:38

3 komentarze

  1. Pan Sołtys z lublina

    Mógłbym „pokazać pasażerom komunikację miejską od innej strony”, zupełnie innej, ale moja wiedza mogłaby nie przypaść do gustu „władcom” MPK, no i nie spełnia wymogów konkursu.
    Tak samo jak i ja. 🙂

  2. Niech prezes F****** zajmie się własnym podwórkiem a nie parciem na szkło. MPK tonie w długach, pojazdów swoich ma coraz mniej, a kierowców za śmieci…