690 680 960

Wielokrotny recydywista, który zaatakował dwie osoby maczetami, usłyszał zarzuty. Trafił też do aresztu

Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 25-latek z Bełżyc, który w niedzielę zaatakował maczetą dwie osoby, trafił do aresztu.

Zatrzymany w niedzielę Piotr J. z Bełżyc został doprowadzony do prokuratury, gdzie odbyło się jego przesłuchanie. Mężczyźnie przedstawiony został szereg zarzutów. Oprócz spowodowania obrażeń ciała i stosowania gróźb karalnych, dochodzi to tego znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. 25-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, dodatkowo odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. Śledczy skierowali do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony.

Przypomnijmy, mężczyzna w minioną niedzielę, tuż przed godziną 12, przyszedł na jedną z posesji przy ul. Kazimierskiej w Bełżycach. Zaczął dobijać się do drzwi domu. Następnie zaatakował właściciela. Krzyki usłyszał znajdujący się w pobliżu brat poszkodowanego, który natychmiast przybiegł mu na pomoc. Wtedy agresor ruszył na niego, również zadając mu cios maczetą. Groził też obu braciom, że ich pozabija. Następnie uciekł.

Jeden z zaatakowanych braci doznał poważnej rany ciętej podudzia i został od razu został przetransportowany do szpitala w Lublinie. U drugiego skończyło się jedynie na niegroźnych obrażeniach. Policjanci ruszyli za sprawcą i zatrzymali go w jednym z domów przy ul. Zamkowej. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, 25-latek był niezwykle pobudzony i bardzo agresywny. W trakcie czynności wyzywał i znieważał funkcjonariuszy. Kiedy został zakuty w kajdanki, rzucał się na mundurowych z zębami. Późniejsze badanie alkomatem wykazało, że agresor miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jak ustaliliśmy, powód ataku był niezwykle błahy. Kilka dni temu właściciel posesji miał bowiem zwrócić uwagę sprawcy, aby ten nie spożywał alkoholu na jego terenie i nie rzucał mu śmieci na działkę. Piotr J. był już wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa.

(fot. policja)

26 komentarzy

 1. Konfiturę to już zrobią z niego w więzieniu. Będzie super konfitura. Dajcie spokój czytelnicy nie można opanować nerwów??? Tylko maczeta poszła w RUCH można było na spokojnie rozwiązać problem jeśli jest atak maczeta coś z jego psychika jest nie tak na badanie do psychiatryka . Ludzie cierpią poszkodowani CIERPIĄ RODZINY. szkoda gadać szkoda słów dla takiego bandyty. Nie będziesz bandyto nikogo straszył bardzo dobrze. Takiego bandyte powinni izolować i tyle . Dobrze że jest policja takich eliminuje i tyle. Wypadłeś z gry gamę over.

 2. Kto pracuje w Policji że takiemu gościowi nie mogą dać rady tylko sprawy zakładają jak ktoś idzie do Policji to powinien mieć mocną psychikę i być ponad przeciętna wysportowany ale co ja piszę jak nawet żołnierze w Polsce są jak panienki nie muszą ćwiczyć bo nasz rząd ich zwolnił z tego obowiązku

  • Przecież są okresowe testy sprawnościowe w mundurówkach, straży etc. Jak nie masz pojęcia to nie kłam chociaż,

 3. Chłopie co ty wypytujesz kto idzie i z jakia psychika,idzie swoj i h…. !! Czaisz czy dalej jesteś tepxy ??

 4. Zapytać czy katolik, jak tak, to oko za oko. Najpierw niech go pogryzą, mogą być psy, ewentualnie na karmę do ZOO w Zamościu, a potem maczetą. I będzie skutecznie, szybko, odstraszająco i wychowawczo. I jednego chwasta mniej.

 5. Niechby mnie zatakowal maczeta ….to bym mu pokazal gdzie raki zimoja….koleś jeszcze nie popadal na swojego …
  Ciekawe jak w d…. będą go teraz rux..c w celi buhahahah

 6. Do utylizacji. Z chwasta już nic pożytecznego nie będzie.

  • No właśnie ja też jestem za takim podejściem. Powinno się utylizować, od ręki, bez procesu, ewentualnie po szybkim „klepnięciu” przez sąd. Zero pobłażliwości – nie ma dla takiego miejsca w społeczeństwie, nie zgadzam się na utrzymywanie z moich podatków!

 7. Nic mu nie zrobią. Przebadaja. Stwierdza nie poczytalny byl. On nie pamięta itd 6mcy wyjdzie. Dostanie rente bo jest nie zdolny do pracy.
  Tak w skrócie. Patologia.
  Teraz tylko czekać na panie z tęczą które będą wspolczylu ze trzeba pomagać. Może będzie pochód i protest. Może pato streem ?
  Dno i wiadro mułu.

 8. za karę do PISu go zapisać

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas