Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczorem na ambonie dostrzegli mężczyznę z długą bronią. Kłusownik wpadł na gorącym uczynku

Wybrał się na polowanie, napotkał go patrol straży łowieckiej. Teraz mieszkaniec Lublina odpowie za to przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Każdego dnia strażnicy Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie przemierzają tereny naszego regionu zajmując się ochroną dzikiej zwierzyny. Ich głównym zadaniem jest zwalczanie kłusownictwa, zajmują się też m.in. zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa, czy też kontrolą legalności skupu i obrotu zwierzyną.

W piątek strażnicy postanowili skontrolować m.in. lasy i ich okolice w pobliżu Lublina. Prowadząc rutynowy wieczorny patrol w miejscowości Strzeszkowice zauważyli ambonę myśliwską, której w tym miejscu nie powinno być. Jak się okazało, znajdował się na niej mężczyzna z długą bronią.

– Strażnicy zatrzymali mieszkańca Lublina posługującego się bronią długą bez zezwolenia i usiłującego kłusować na zwierzynę łowną z nielegalnej, czyli wzniesionej bez zgody zarządu koła łowieckiego ambony – wyjaśnia Jarosław Kieraga, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie.

O wszystkim powiadomiona została policja. Teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze. Zatrzymanemu mężczyźnie, za usiłowanie kłusownictwa, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem na ambonie dostrzegli mężczyznę z długą bronią. Kłusownik wpadł na gorącym uczynku

(fot. PSŁ)

24 komentarze

 1. A rolnika co jego ciele wybiegło na drogę powiatową to w jednej chwili ukarana

 2. A rolnika co jego ciele wybiegło na drogę powiatową to w jednej chwili ukaraja

 3. Przeca to je wiatrówka.

 4. ,,Usiłowanie kłusownictwa” co za absurd ?

 5. kłusował wiatrówką??? chyba na żaby hahahahahahahah

  • No i mógłbyś się bardzo zdziwić gdybyś wiedział ci taka wiatrówka ptrafi

  • Przecież w warunkach chałupniczych z wiedzą z Internetu i zestawem z allegro można zrobić łatwo tunning wiatrówki sprężynowej sporo powyżej limitu. Tak samo wiatrówki PCP potrafią osiągać kilkaset J. Odpal Youtube, zobacz jaką zwierzynę ludzie za pomocą wiatrówki ubijają 😉

 6. Konkurencję zwyrole likwidują?

 7. Widać, nie każdy ma prawo wchodzić na ambonę… 😉

Z kraju

Polityka i społeczeństwo