690 680 960

Więcej nowych trolejbusów na lubelskich ulicach. Dzisiaj wyjechały cztery kolejne

Powiększa się tabor nowych pojazdów lubelskiej komunikacji miejskiej. Dzisiaj na ulice wyjechały kolejne cztery fabrycznie nowe trolejbusy.

W poniedziałek do regularnego kursowania skierowano cztery fabrycznie nowe trolejbusy marki Ursus. Jest to kolejna partia tych pojazdów przekazana Zarządowi Transportu Miejskiego przez producenta. Po ich sprawdzeniu, czy nie posiadają wad a także czy ich wyposażenie jest zgodne z zamówieniem wyjechały na ulice. Dzisiaj przez cały dzień będą wozić pasażerów na wybranych kursach linii 150, 152, 153 oraz 158.

Niebawem na ulicach pojawią się kolejne cztery trolejbusy tego typu. Zostały już dostarczone do zajezdni lubelskiego MPK i niebawem rozpoczną się ich odbiory techniczne. Jest to ostatnia tegoroczna partia Ursusów, jakie producent zobowiązany był dostarczyć. Łącznie trafiło ich już 13 sztuk, zaś pozostałe 21 dojedzie w następnym roku.

Każdy z nowych 12-metrowych trolejbusów jest w pełni niskopodłogowy, posiada również dodatkowy napęd zasilany za pomocą akumulatorów. Umożliwia on pojazdom przejechanie minimum 5 km, po ulicach które nie są wyposażone w trakcję trolejbusową. Na ich wyposażeniu znajduje się także klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, monitoring oraz automat do sprzedaży biletów. Na siedzeniach umieszczona jest także dedykowana tapicerka zawierająca wzór miejski.

Zgodnie z wynikami przetargów, do Lublina trafi 70 nowych trolejbusów. Tych fabryki Ursusa będzie łącznie 38, pozostałe 32 to Solarisy, w tym 12 z nich to pojazdy przegubowe.

(fot. ZTM Lublin)
2014-09-15 17:52:28

5 komentarzy

 1. a kogo to obchodzi?? I tak na Kompozytorów nie dojeżdża – a mogliby doprowadzić linię bo jest szeroka 2-pasmowka. Kiedyś będzie na pewno -ale do uprzywilejowanych Choin

  • Marysia - nie zawsze dziewica

   Na ul.Kompozytorów Lublin się, ani nie zaczyna, ani nie kończy, Ciebie to nie obchodzi, ale jak już wydostaniesz się z tego zadupia to będziesz mogło skorzystać także z trolejbusów matołkowaty dzieciaczku.

 2. Więcej suwaków i więcej drutów nad autami. Dzisiaj na Lipowej, tuż przed Narutowicza, około 16:30 zerwała się trakcja. Ciężkie elementy spadły tam, gdzie zazwyczaj stoi sznur aut w kierunku Piłsudskiego. Chyba jadącemu pod górę w Lipową trajtkowi spadła pałka i zerwała liny podtrzymujące trakcję. Jaja jak berety, nie jest to zbyt bezpieczna sprawa, zwłaszcza taka przestarzała infrastruktura jak na Lipowej czy Racławickich.

  • Do każdego artykułu o suwakach obowiązkowo powinny być dołączane zdjęcia ul. Orkana ze największą ilością słupów , skrzyżowania Wolska , Łęczyńska , DMM , Fabryczna z największą plątaniną drutów oraz Al. Unii Lubelskiej jako z najdłużej odrutowanej ulicy po której nie jeżdżą suwaki / chyba że Felin wygrywa / .Piękny krajobraz ale ekologiczny .

 3. Jeśli na przystanek podjeżdża Ursus i Solaris i jadą w tym samym kierunku to ZAWSZE wsiadam do Solarisa …
  Wykonanie , wygląd zewnętrzny, a nawet dźwięk zamykania i otwierania drzwi no i wygląd świateł do jazdy dziennej ….
  Ursus to dla mnie ( subiektywna ocena ) porażka

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas