Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Widząc pijanego kierującego kią wkroczyła do akcji. Zatrzymany przez kobietę 66-latek miał ponad 3 promile

Na uznanie zasługuje postawa 43-latki, która zatrzymała pijanego 66-latka i wezwała policję. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i w tym stanie kierował kią.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14 na jednej z ulic Ryk. Policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu prawdopodobnie pijanego kierującego. Mężczyzna siedzący za kierownicą kii spowodował kolizję i był pod widocznym działaniem alkoholu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Kia jadąc pod prąd ulicą Rynek Stary w Rykach uderzył w jeden z zaparkowanych pojazdów, a następnie próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Na tę sytuację natychmiast zareagowała przechodząca obok 43-latka, która uniemożliwiła próbę ucieczki kierującemu. Kobieta wyjęła kluczyk ze stacyjki pojazdu i powiadomiła o wszystkim policjantów.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 66-latek z gminy Kłoczew miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy. 66-latek usłyszał już zarzuty.

Kierujący kią odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, niestosowanie się do znaków drogowych. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą w wymiarze do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Ryki)

20 komentarzy

 1. Kiedyś tak nie było. Jakby teraz było SB to nie musieliby werbować bo ludzie sami by się zgłaszali żeby donosić.

  • A ty jesteś jednym z tych pijusow za kierownicą czy co. Juz chyba tylko taki element może tak pisać. Zdecydowana większośc kierowców jest za zaostrzeniem przepisów łącznie z rekwirowaniem auta pijusów tylko nasz rząd sie ociąga. Normalni ludzie chcą bezpiecznie wrócić do domu, chcą jeździć a nie walczyć na drogach publicznych, chcą wyeliminowania pijusów i brawury z polskich dróg.

   • Dziwny zbieg okoliczności jest taki, że pijusy za kierownicą to w większości białe kołnierzyki związane z rządem! To jak? Sami sobie mają rekwirować te samochody?

 2. Tak z czystej ciekawości, jak takie zatrzymanie obywatelskie ma się w kwestii prawa? Gdyby mi przyszło kogoś zatrzymać, to wolno tak i nikt się nie czepi, że ograniczam mu wolność?

 3. obywatelskie zatrzymanie … dobre sobie , ja bym to nazwał inaczej. Namnożyło się teraz społeczniaków i kapusi , ciężkie czasy nastały dla gigantów.

  • Jechałeś kiedyś za opojem, który rozgania samochody na pobocza? Opój powinien być ścigany na każdym kroku, cały czas powinien się bać. Strach powinien powinien być jego codziennością.

   • Opój nie powinien być ścigany. Opój powinien spotkać się czołowo z czymś ciężkim i twardym.

  • Pijaków za kierownicą trzeba tępić. Brawo pani.

 4. Brawo dla Pani za odwagę i zdecydowane działanie.

 5. Babskie pis-ormo:) Oczywiście żartuję, godna postawa tej Pani, trzy promile to duuużo za duuużo i wielkie niebezpieczeństwo na drodze!

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Często ci jadący na trzeźwo są jeszcze gorsi od pijanych za kierownicą,pani dobrze zrobiła.A propo kapusiów,u nas na wsi w ciemnogrdzie był taki co pił jeździł po pjaku zdezelowanymi autami,ale miał potężne znajomości i był pseudo donosicielem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo