Co tam wysepka, co tam przejście dla pieszych. Byle do przodu

Dla niektórych kierowców jeżdżących po Lublinie nie istnieją żadne przepisy, albo prawie żadne. Wystarczy obejrzeć nagranie wyczynów tego kierowcy na ul. Gospodarczej, dla którego wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to zapewne norma, nie mówiąc już o przejeżdżaniu po niewłaściwej stronie wysepki.

2016-08-31_193930

Kliknij obrazek zobacz nagranie

2016-08-30 21:47:18
(fot. wideo YouTube Grzegorz Zarajczyk)

57 komentarzy

 1. Zapomniały woły jak cielętami były. Kuba to już geniusz kierownicy i znafca wszystkiego. Obowiązujące w terenie zabudowanym obligatoryjnie 50 km/h to prędkość maksymalna a nie minimalna, jak większość wypowiadających się, uważa. Gdzie wam tak pilno? Na własną śmierć się nie spóżnicie i na pewno jej nie uciekniecie. Co najwyżej, szybciej się z nią przywitacie.

  • Zapoznaj się z treścią artykułu 90 kodeksu wykroczeń przed robieniem sobie osobistych wycieczek.

 2. Nagrywającemu powinno się obić ryj za jadę 20-tką na 50-tce i utrudnianie ruchu innym. To mógł być rzeczywiście jakiś „instruktor”z 3-letnim prawkiem i życiowym przebiegiem 3 tys kilometrów, w okularach przeciwsłonecznych i smartfonem 5 cali. Stawiam na firmę na K jak korek.

  • Ja mam u siebie na wsi (Dziesiąta) szkołę nauki jazdy, co przytomnie podchodzi do tematu ‚świerzynek’ za kółkiem. Wyjeżdżają po 19, lub w sobotnie przedpołudnie na osiedlowe uliczki i prawie nikomu nie mają szansy wadzić. Gasną im te Fabiedy, ale nie stresują… Ani siebie, ani innych. A co do ‚zapomniał wół’… wół pierwszą jazdę miał po Lubartowskiej, Podzamcze i Ruskie… ale do 60km/h zdołał się sprawnie rozpędzić (i to maluchem a nie dość dynamiczną w porównaniu z nim Fabiedą!)

   • Fabiedy.. I tak ta. „Fabieda” jest wiec3J warta niż twoje ałdi z minionego stulecia. A8 się zwie i kosztuje też 8 tys, 4.2 h nie? Jeden z gorszych silników i nikt tego kupować nie chce. Wyjeżdżasz tym autem raz na ruski rok, bo pali dużo, zawieszenie drogie. Ale na forum musi błyszczeć 300 KM. Z czego zostało Moze z 200 bo tu czujniczek tak czujniczek i padnie i już móc obcina. ÷,, skąd tacy ludzie sie biora?

    • Nie mam Audi. A co do spalania – 20l/100km, stać mnie. Silnik jest tip -top, ostatnio pneumatyczne zawieszenie niedomaga, ale się zrobi zaraz.

 3. Aj cały ambaras ,że wszyscy macie racje i co tu teraz zrobić żeby was pogodzić.

 4. kierowca zawodowy

  Niestety takie zachowania na drodze, to dzisiaj naturalna praktyka, coś oczywistego. Mnie taki obrazek nie dziwi nawet, jako że większość dnia spędzam za kółkiem, bo z tego żyję. Wyjątkiem dla mnie są za to kierowcy, którzy jeżdżą prawidłowo i zgodnie z przepisami. To są naprawdę wyjątki! Większość polskich kierowców jeździ tragicznie mając za nic przepisy oraz innych użytkowników dróg, czy to pozostałych kierowców czy też pieszych, rowerzystów i tak dalej. Wciąż większość kierowców ma się za królów szos i nie szanuje niczego i nikogo. Najważniejsze, że on jest zamknięty w swoich samochodzie, oddzielony od reszty barachła i każdy ma być podporządkowany, bo ON jedzie! Bo mu się spieszy, bo on ma zawsze pierwszeństwo nawet jeśli go nie ma… Można by pisać i pisać. To jest przerażające jak większość z Was kierowców zachowuje się na drogach. Jak jadę siodłowym z naczepą, to aż jestem pełen podziwu dla kierowcy, który jadąc za mną wychyla się i widzi wolną prostą do wyprzedzenia mnie, ale wyczekuje do końca aż minie linię ciągłą bądź podwójną ciągłą i dopiero mnie wyprzedza. Bez cwaniactwa, bez wariactwa, bez popisów, po prostu z poszanowaniem ogólnych zasad prawidłowego ruchu drogowego. Ja takiemu powiem „brawo”. Ale chyba nie powinienem, bo to powinna być przecież norma a nie wciąż wyjątek. Szanujmy siebie nawzajem i kodeks ruchu drogowego. Dawajmy swoim prawidłowym zachowaniem na drodze przykład innym. Opamiętajmy się w końcu! W co wątpię. Może przyszłe pokolenie kierowców będzie jeździć przepisowo…

 5. Dzieciaki chyba juz pora isc do szkoly a nie siedzenie po forach

 6. Czy tylko ja widzę kobietę z wózkiem zbliżająca się do przejścia z lewej strony?!! Niewiele brakowało a mistrz-unio by ich zdmuchnął… Ewidentnie sprawa dla policji.

 7. Kuba doprecyzuj swoją wiedze z zakresu wysokości grzywien za poszczególne wykroczenia drogowe, bo w Twoich z pozoru inteligentnych postach coraz częście „kwiatki” się trafiają.

  • Faktycznie – 10 punktów i 500 to jest za ominięcie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych 🙂 Za wyprzedzenie przed przejściem dla pieszych jest 200 złotych (i też 10 punktów karnych).
   Niestosowanie się do znaku poziomego P-4 (linia podwójna ciągła) – 200 złotych i 5 punktów. Czyli punkty podałem prawidłowo (15) mandat zawyżyłem dwukrotnie (powinno być 400 a nie 800).
   Z tamowanie ruchu jest tak, jak podałem (2 punkty i 200).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie