Temu kierowcy bardzo się śpieszyło

Kierowca tego audi, wyjeżdżając z ul. Pogodnej w ul. Krańcową, najpierw ominął pojazdy oczekujące przed skrzyżowaniem, zignorował linię podwójną ciągłą, a następnie wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła. Wyczyn ten uwiecznił nasz Czytelnik.

– Jestem zmotoryzowanym użytkownikiem dróg. Ponieważ prawo jazdy posiadam od 1992 r. widziałem już sporo. Wiem jak wygląda śmierć i jak niewiele trzeba. Nikt nie jest nieomylny, sam popełniam błędy, jest to spowodowane roztargnieniem, gapiostwem, jazdą na pamięć. Z wiekiem i przejechanymi kilometrami nabrałem pokory, ale wiem co to młodość i z tym związana brawura. Jednak zawsze zważałem na to, aby nie wyrządzić nikomu postronnemu żadnej krzywdy. Czerwone światło, pierwszeństwo przejazdu, wyprzedzanie na przejściu, brak ostrożności na przejeździe kolejowym, to kilka przykładów świętości drogowych, bez których giną ludzie. Byłem świadkiem wybryku, który wprowadził mnie w osłupienie, co skłoniło do podjęcia decyzji upublicznienia nagrania – napisał do nas pan Michał.

 

2018-03-27 17:12:44
(fot. wideo nadesłane Michał)

37 komentarzy

 1. Taki sam numer wywinął w zeszłym roku pracownik Poznańskiego serwisu audi nowiutkim RS 6 za 600.000 tyle że ….. nie wyrobił się przed tramwajem ,

 2. jaki jest cel publikacji takich nagrań?

  • Dobre pytanie. Osobiście nie publikuję, bo to w pewnych okolicznościach grozi pozwem, tylko wysyłam wprost na [email protected] . Wtedy pozew dostaje właściwa osoba, a sprawa jest załatwiona skutecznie, acz bez rozgłosu. Nadmienię, że wysyłam oczywiście tylko zachowania zdecydowanie niebezpieczne i dokonane z ewidentną premedytacją. Ewentualnie wyjątkowo irytujących cwaniaczków.

   • Czy skutecznie? tutaj bym polemizował.
    Policja musi ukarać kierowcę a nie auto i tu zaczynają się schody.
    Podam prawdziwy przykład:
    -zostaje uszkodzone moje auto na parkingu
    – dostarczam nagranie z rejestratora gdzie widać wyraźnie markę, nr rejestracyjny i całe zdarzenie….
    – po długim czasie dostaję pismo, odpowiedź : „śledztwo umorzone, sprawca nie wykryty”.
    Tak właśnie to naszym organom chce się ganiać i wypełniać papierologię.

    • Pewnie różnie bywa. Ja zaliczyłem już dwa udane i potwierdzone „trafienia”. Faktem jest, że na obu filmach była w miarę widoczna gęba sprawcy.

    • Śledztwo umorzone, bo właściciel nie wskazał komu przekazał samochód. Wolał zapłacić 500 zł mandatu.

  • Taki sam jak przebiegających na czerwonym pieszych. Wykroczenie to wykroczenie – należy się mandat.
   Niech wszyscy uczestnicy zdają sobie sprawę, że ich wyczyny nie zawsze ujdą im płazem i być może za kilka dni/tygodni ich otrzymają wezwanie na komisariat celem złożenia wyjaśnień.
   Kilka takich nagrań, kilka razy po kilka punktów karnych i…człowiekowi przypominają się przepisy ruchu drogowego.

   • Jak urzytkownik nad tobą napisał, takie zachowania trzeba zgłaszać w pierwszej kolejności na kwp. Było zgłoszone? Czy tylko chwila sławy, że jest, to mój film… Na kwp nie ma na ten temat żadnej publikacji, więc pewnie nie. To jaki ma to sens?

  • O nieuchronności kary. Co się odwlecze, to nie uciecze.

  • Taki byś pomyślał jak zrobisz na drodze babola. Filmik z twoim autem też może być w necie i na Policji. Swego czasu bylem przeciwnikiem kamerek w samochodach ale obecnie zweryfikowałem swoje zdanie i mam zamiar udać się po zakup takiego sprzętu.

  • No właśnie – z zamazanymi numerami nie ma sensu

  • Taki jest cel żeby zwrócić uwagę dobrym kierowcom, że w ruchu ulicznym w dużym mieście zdarzają się wieśniaki bez prawa jazdy, którzy nie znają zasad ruchu drogowego. Nie wiedzą nawet w którym miejscu włącza się kierunkowskaz – analfabeci.

  • najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chciałbyś jadąc do pracy zostać staranowanym przez kogoś komu się śpieszy i jedzie na czerwonym a potem spędzić resztę na życia wózku.

  • napiętnowanie idiotów

 3. A moze mu zona rodzila…

 4. poziom debi…. tego kierowcy jest nie do osiągnięcia ! audiiii !!!

 5. No złamał przepisy, ale manewr nie był nie bezpieczny. Mandacik i tyle. A autor chyba mało widział bo mając prawko 2 lata To patrząc na to co ja widziałem co niektórzy wyprawiają to to jest nic.

 6. notka autora, taka wzruszająca. miejsce w niebie na ciebie już czeka mistrzu drogowej jazdy.

 7. Miki ,ty udajesz że nie wiesz jaki jest cel publikacji ,czy naprawdę nie wiesz ? bo jak naprawdę nie wiesz to wyrazy współczucia z powodu takiego ograniczenia

 8. Szkoda, że nie wjechał pod KAMAZA z piachem. Może następnym razem.

 9. To pewnie kierowca MPK Haaaa

 10. Strasznie niebezpieczna, sytuacja, że ohohoho… Chyba ja zacznę przesyłać filmiki z prawdziwie niebezpiecznymi sytuacjami

 11. Przepisy złamał, ale dużego niebezpieczeństwa nie stworzył. Gdy strzałka zielona gaśnie jest chwila, że się czeka na zielone i przez tę chwilę równie dobrze(teoretycznie) można wjechać na skrzyżowanie co podczas zapalonej strzałki bo nic się nie zmienia. Na skręt w prawo powinna być zawsze zielona strzałka. Nie wiem po co tam pauza.

  • Mam nadzieję, że przy najbliższym skręcie w prawo , trafisz czołowo na takiego idiotę równego sobie. Podwójnej ciągłej nie widzisz? Od kiedy to pod prąd można jezdzić? Coś przegapiłem? Jakąś nowelizację przepisów?

 12. Audi to jak widać stan umysłu. Wydaje się burakom, że jak już z wieśwagena przeskoczyli na cztery obręcze to już są panami dróg.

  • e tam, to też głupie gadanie, sam osobiście nie mam zaufania jak widzę bmw, 90% kierowców tej zacnej marki to puste dresy, ale też nie ma co tak sądzić. wiesz, wieśwagen, audica, bmw, mesio, niedługo w nic nie będzie można wsiąść bo wszystko będzie stanem umysłu, hehe. mój kolega jeździ starym audi a6 a przepisów nie łamie, choć bardzo dobry kierowca z niego

 13. idzciezbutadodomu

  Cztery zera, a piąte za kółkiem.

 14. Amize wiozl zone do szpitala … rodzaca i nie bylo zadnej eskorty policyjnej po drodze. Wtedy inaczej byscie spiewali …

 15. to jest efekt 500+, byle idiota bez mózgu może zostać posiadaczem auta, i potem takie coś widzimy na drogach

 16. powinni typka namierzyć i zabrać lejce na 3 mies

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach