Wojsko znów czyści magazyny. Do kupienia są pojazdy, maszyny, a nawet drewno

Po raz kolejny do kupienia jest różnego rodzaju sprzęt, który wycofano z wojska. Wśród pojazdów, maszyn i ich elementów, zainteresowani znajdą wiele przydatnych rzeczy.

Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego ogłosił właśnie kolejny przetarg na mienie, które nie jest już przydatne żołnierzom. W większości oferowane do sprzedaży ruchomości mają po kilkadziesiąt lat, jednak dla wielu osób wciąż przedstawiają one wartość. Patrząc na poprzednie przetargi, w których pozbywano się niepotrzebnego sprzętu, i tym razem może być duże zainteresowanie klientów.

Tym razem w ofercie jest wiele pojazdów, w tym specjalistycznych. Oprócz kilku Starów 200 z 1987 roku po 4,5 tys. każdy, jest zgarniarka samojezdna na ciągniku MOAZ z 1979 za 27 tys. zł, równiarka samojezdna z 1978 roku za 27 tys. zł, spycharka hydrauliczna z 1983 za 21 tys. zł, spycharka hydrauliczna z 1984 roku za 21 tys. zł, żuraw przeładunkowy o udźwigu 10 ton na podwoziu Jelcz 325 1986 roku za 15 tys. złotych, urządzenie rozgłoszeniowe UAZ 452 z 1984 roku za 7 tys. złotych czy 15-letni osobowy Opel Astra, w barwach Żandarmerii Wojskowej, oferowany za 1,5 tys. złotych.

Nabyć można też wiele innego sprzętu, takiego jak elektrownia oświetleniowa zamontowana na przyczepie 1-osowej za 2 tys. złotych, 63-letnia tokarka do drewna za 2 tys. złotych, odmierzacz paliw płynnych za 200 złotych, zespół spalinowo-elektryczny na ramie za 250 zł, systemy osuszające za 2 tys. złotych, beczki stalowe ocynkowane o poj. 200 l po 50 zł, gazowe podgrzewacze wody po 200 zł, suwnica bramowa za 2 tys. złotych, strugarka do metalu za 1,2 tys. złotych, kosiarka rotacyjna zawieszana za 800 zł, do tego betoniarki, kosiarki elektryczne czy też kosy spalinowe.

Wiele z oferowanych do sprzedaży przedmiotów pogrupowanych zostało w pakiety. Pakiet zawierający 75 pozycji sprzętu elektrycznego, w tym m.in.: regulatory napięcia; styczniki; transformatory; wentylatory; prostowniki itp. wyceniono na 1,5 tys. złotych. Pakiet zawierający 11 pozycji sprzętu hydrotechnicznego i warsztatowego zawierający m.in.: pompy głębinowe; butle gazowe; bojler z wężownicą czy piłę łańcuchową wyceniono na 700 zł. W tego typu pakietach jest m.in. sprzęt warsztatowy, służby medycznej, infrastruktury, kwaterunkowy, elektromechaniczny a także artykuły warsztatowe, domowo-ogrodnicze oraz meble.

Agencja Mienia Wojskowego chce sprzedać również drewno opałowe. Pochodzi ono z wycinki drzew zarówno liściastych jak i iglastych. Za 652 m3 trzeba zapłacić minimum 24 tys. złotych, za 165,4 m3 6 tys. złotych a za 100 m3 3,6 tys. złotych.

(fot. AMW)
2018-03-27 18:20:42

12 komentarzy

 1. Niezły skansen.

 2. Z ostatniego zdjęcia wynika że batalion kosynierów też zlikwidowali.

 3. Kosy zabezpieczone zgodnie z wymaganiami unijnymi, czyli ostatnie zakupy Siemoniaka. Zapewne były w zestawie z tablicami Mendelejewa.

 4. Ani nie wiadomo gdzie po co?? Masakra

 5. AMW Lublin wyszukaj w googlach

 6. Agencja Mienia Wojskowego ul Łęczyńska 1
  AMW Lublin szukaj w googlach

 7. Tytus - (ten z kompletu od Tomka i A'tomka)

  Coś mnie tu śmierdzi tylko nie wiem, w którym kościele dzwonią…
  Tyle wojska powołano pod broń, a broń rozprzedają cywilom?!

 8. zbierają na helikoptery

 9. czyszczenie magazynów PO zakupach

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej