690 680 960

Wicepremier Jacek Sasin ponownie w naszym regionie. Wręczał czeki samorządom, namawiał do głosowania (zdjęcia)

Województwo lubelskie w tym tygodniu jest codziennie odwiedzane przez przedstawicieli rządu. Objazd po regionie robił premier, teraz kolejny dzień na Lubelszczyźnie gości wicepremier Jacek Sasin.

W piątek ponownie do naszego regionu przyjechał wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Swoją wizytę rozpoczął od Terespola, gdzie uczestniczył w podpisaniu porozumienie w sprawie współpracy przy opracowaniu dokumentacji przedprojektowej dla nowego bezkolizyjnego skrzyżowania. Chodzi o wiadukt nad linią kolejową Warszawa – Terespol w ciągu drogi wojewódzkiej nr 698 w kierunku Siedlec. Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w ul. Wojska Polskiego. Inwestycja ta ma usprawnić układ komunikacyjny miasta i zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kolejowym. Porozumienie podpisali Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarskie oraz Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk.

– Dzięki takim inwestycjom nadrabiamy kilkudziesięcioletnie zaległości tworzenia nowoczesnej infrastruktury lokalnej. Pod tym względem Lubelszczyzna jest regionem naszej szczególnej uwagi. Lepsze drogi lokalne, autostrady, obwodnice i unowocześniona kolej to wsparcie dla gospodarki, większe szanse na rozwój i nowe miejsca pracy oraz aktywizowanie małych i średnich firm – powiedział Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Porozumienie przewiduje wspólne przygotowanie dokumentacji przedprojektowej obejmującej koncepcję programowo-przestrzenną i wstępne oszacowanie kosztów przedsięwzięcia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłoszą przetarg i wyłonią wykonawcę koncepcji, która określi warunki techniczne oraz wskaże możliwe warianty budowy. Szacunkowy koszt to ok. 180 tys. zł. Koncepcja powinna być gotowa w II kwartale 2021 roku. Zasady współpracy w zakresie realizacji i finansowania kolejnych etapów zostaną określone w odrębnych porozumieniach.

Następnie wicepremier spotkał się z mieszkańcami wręczył też czek z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych dla Terespola. Później Jacek Sasin udał się do Białej Podlaskiej, na Placu Wolności wręczył czeki kolejnym samorządowcom. Do gmin i powiatu bialskiego trafiło ponad 30 milionów złotych. Zachęcał też mieszkańców do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów prezydenckich. Krytykował również poprzedni rząd tłumacząc, że również w Białej Podlaskiej widać jak Platforma Obywatelska hamowała rozwój Polski, a szczególnie Polski Wschodniej. Zlikwidowano tam aż 11 torów towarowych. Dodał, że teraz PiS musi odbudowywać infrastrukturę i potencjał regionu.

(fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych)

36 komentarzy

 1. a te bałwany w to wierzą , wiesjka mentalność

 2. A gdzie te dopłaty do prądu?

 3. oddaj pieniądze Sasin!!! powinna być odpowiedzialność urzędnicza. Spieniężyć jego cały majątek a jego do więzienia za nadgorliwość.

 4. Chyba po drodze zgubił swojego pryncypała Morawieckiego bo w Krasnymstawie skrzętnie skrywał się za jego plecami

 5. Korupcja na wysokim szczeblu. Czy nasze władze potrafią cokolwiek zrobić bezinteresownie ?

 6. Zacni komentujący jak chcecie wybierać prezydenta Niemiec to wyprowadźcie się do tych Niemiec Tu jest Polska

  • Lepiej niemieckiego niż patrioty ze wzgórz Golan, a córcia już wróciła do krainy miodem i mlekiem płynącym?.

  • Błąd, Sasin w Niemcach k. Lublina nie był. Poza tym nie ma tam prezydenta.

  • Noś nakrycie głowy w takie upały,a i mniej TVPiS i Trwam.

 7. Znów się wożą pisowskie d..olizy za nasze pieniądze i jeszcze mówią że ciężko pracują.

 8. Nazywajmy rzeczy po imieniu kupował głosy

 9. Rafał Trzaskowski nie jest wymarzonym kandytatem, ale błagam to jest ostatnia chwila… musi wygrać, w innym wypadku PiS z Dudą podorządkują partii wszystko co zostało. Zaczną od mediów.
  Musimy się zmobilizować i zagłosować PRZECIWKO Dudzie!

  • turysta w czasie

   Dlaczego miałbym głosować na Trzaskowskiego?
   Przekonaj mnie proszę… bo jestem nieprzekonany.
   Masz jeszcze trochę czasu.
   Tylko nie w sensie, że gdyby na kandydata po Kidawie wystawili wiadro to zagłosujemy na wiadro byle by było przeciw Pisowi.
   To ma być prezydent.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas