Wicemarszałek rozdał choinki mieszkańcom Lublina

W sobotę po południu Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta rozdał mieszkańcom Lublina choinki. Aby otrzymać drzewko był jeden warunek, należało wesprzeć paczką akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

W sobotę o godzinie 15 rozpoczęło się przekazywanie świątecznych choinek mieszkańcom Lublina. Pierwotnie miał to zrobić Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, ale w jego zastępstwie drzewka wręczał Wicemarszałek Grzegorz Kapusta.

Warunek otrzymania choinki był jeden, należało przynieść paczkę i wesprzeć akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Kto przyniósł taką paczkę otrzymywał talon na choinkę. Taka formuła „ucywilizowała” wręczanie świątecznych drzewek, nie było przepychanek, a cała akcja odbyła się w spokojnej atmosferze.

 

Choinki były rozdawane przy wejściu głównym w holu Centrum Spotkania Kultur. Były to drzewka cięte oraz choinki w doniczkach, które nadają się do ponownego wysadzenia po świętach.

2017-12-16 18:32:27
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Sosnowski pewnie w W-wie razem z Kamaszem pilnują by PO i Nowoczesna nie odstawili ich na boczny tor; skoro go nie ma a miał rozdawać. Ciekawe komu tym razem pupy nadstawią i na wybory wspólne listy stworzą?

 2. dojna zmiana ma się dobrze coś jeszcze zostało do rozgrabienia

 3. A może tak z urzedniczych pensyjek, 13-tek, 14-tek i nagród można byłoby wesprzeć dzieciaki urzędnicze darmozjady? Ale po co? Lepiej sobie zajumać kasiorę. Sqrsyny. Najpierw Platfusiarnia Oszustów kradła, teraz dobra zmiana „dobrze zmienia”… Jedni warci drugich…

  • Urząd Marszałkowski w rękach PSL od czasu wyborów samorządowych więc zapewne na nich głosowałeś lemingu. Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę była zainicjowana w czasach gdy Sosnowski jeszcze na swoim polu buraki uprawiał i był sołtysem. Wracaj na łonet. Tam znajdziesz równie inteligentnych. Może łykną twoje wypociny.

 4. W tym roku nie ma co rozdawać , PiSowskie złodzieje rozkradły wszystko:D

 5. Plus 500 w biedniejszych rodzinach przyznają na każde dziecko i jeszcze potrzebna pomoc,żeby dzieci przetrwały zimę ?

 6. Przeczytajcie ze zrozumieniem sam tytuł akcji. Jak w niby cywilizowanym kraju mozna w ogole propagowac zbiorke o takiej nazwie? Tytul sugeruje,ze sa w Polsce dzieci,ktorym trzeba dostarczac zywnosc,koce i ubrania na zime,bo zamarzną i umrą z glodu. Zupelnie tak,jakby pomoc spoleczna i opieka nie istnialy. Robienie z Polski rosji.

  • Polecam zapoznać się z historią akcji Pomóż dzieciom przetrwać zimę, tego kiedy została zainicjowana i do kogo jest skierowana.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”