690 680 960

Weszli do mieszkania 20-latka i natrafili na narkotyki. „Wystarczyłoby ich do sporządzenia pół tysiąca porcji dealerskich” (zdjęcia)

W mieszkaniu 20-latka z Białej Podlaskiej policjanci znaleźli mefedron i marihuanę. Środków odurzających było tyle, że można z nich było przygotować pół tysiąca porcji dilerskich narkotyków. Młody mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Bialscy kryminalni ustalili, że 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej w miejscu swojego zamieszkania posiada znaczną ilość narkotyków. Gdy funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, potwierdzili posiadane informacje.

W trakcie prowadzonych na miejscu działań mundurowi natrafili na pojemnik z krystaliczną substancją oraz zielony susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana oraz mefedron.

Jak się okazało zabezpieczona ilość środków odurzających wystarczyłaby do sporządzenia pół tysiąca porcji dealerskich narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili również elektroniczne wagi i foliowe woreczki. Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 20-latek zatrzymany do wyjaśnienia.

Kryminalni zabezpieczyli należące do mężczyzny pieniądze, na poczet przyszłych kar i grzywien. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

 1. Nigdy mafia nie dopuści do legalizacji w Polsce bo za dużo czerpią z tego korzyści.

 2. Co to jest 'porcja dilerska’? Jakas nowa jednostka miary w ukladzie SI? Nie mozna po ludzku napisac ile tego znalezli?

 3. No wlasnie tez sie zastanawiam. Czemu jak zlapia jakis przeladowany samochod to wyniki podaja w tonach, a gdy zlapia dilera to w magicznych porcjach. Czyzby dla sztucznego wyolbrzymienia ilosci?

 4. Te ich „pół tysiąca porcji” po psiemu to jest 500 porcji po 0,25g, czyli na ludzki język będzie to 125g. Wspaniały medialny wynik policji, człowiek od razu może czuć się bezpieczniej.

  • Nareszcie wiem jaką wagę ma „porcja dilerska”…
   Widzę po wpisach, że nie byłam jedyna, która nie posiadała tej wiedzy…

 5. I gdzie te narkotyki na 500 porcji, chyba, ze dla przedszkolaka.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas