Weszła na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu, została potrącona przez hondę

W minioną sobotę w Świdniku doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszej. Poszkodowana 88-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 15 na ul. Wyszyńskiego w Świdniku. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej w rejonie cmentarza.

Policjanci ustalili, że 88-letnia mieszkanka Świdnika chcąc przejść na drugą stronę ulicy weszła na jezdnię zza zaparkowanych samochodów wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Honda. W wyniku tego doszło do potrącenia kobiety.

Zespół ratownictwa medycznego przetransportowała poszkodowaną 88-latkę do szpitala. 35-latek kierujący hondą oraz piesza byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Franiu – na trwogę biją, larum grają !!! Piesi cierpią !!! RAAATUJ!

  • Dokładnie,tylko tam przejście domalować.Poszedłbym dalej wszystkie drogi w pasy i przejazdy rowerowe przemalować.Czemu nie?Zmienić tylko przepisy”wszyscy mogą łazić jak chcą ale muszą ustąpić autom”Pasi Franiu?

   • Wchodzenie na jezdnię zza przeszkody ograniczającej widoczność jest zabronione także na PdP. W tym przypadku uznałbym winę pieszego (bo przechodził poza PdP), gdyby nie to, że potrącona osoba jest w takim wieku, że należy jej umożliwić przejście przez jednię także poza PdP.
    Wina pieszej w tym przypadku nie jest przesądzona, choć jej nie wykluczam.

   • Może zamiast domalowywać kolejne PdP wystarczy ich tyle ile jest. Na tych najbardziej niebezpiecznych zamontować sygnalizację, albo zrobić jako je jako wyniesione i będzie o wiele bezpieczniej.

    Dzisiaj jest dzień najgłupszych pomysłów, czy o co chodzi? Połowa wpisów to jakieś chore (albo skrajne przypadki) oderwane od rzeczywistości. Tak tak ten z domalowywaniem pasów. Nie dam rady odpisywać każdemu głupkowi.

  • 88-latka na drodze wykazuje się takim samym poziomem przystosowania do ruchu jak 88-latek kierujący samochodem, albo 18-latek w aŁdi. Żaden z nich nie powinni się sami poruszać po drogach, a najmniejszym wsród nich zagrożeniem jest właśnie ta 88-latka.
   Porozmawiamy za 40-60 lat (o ile dożyjemy, w co wątpię) jak to jest się poruszać w tym wieku.

 2. Jeśli to nie było pdp to wina pieszej, ale dokładnie tak samo może brzmieć informacja ” weszła na pdp zza zaparkowanego samochodu” parkowanie przy samym pdp u nas na kierowcach nie robi zadnego wrażenia. Własnie ze względu na zasłanianie pieszych i brak możliwości obserwowania okolicy przejść jest ZAKAZ PARKOWANIA 10 METRÓW OD PDP

  • Już przestałem liczyć na to, że na kierowcach będzie to robić wrażenia.
   Ale to nie robi wrażenia nawet na Policji czy Straży Miejskiej. Pojazd zagrażający bezpieczeństwu można odholować – więc nie wiem, dlaczego jest to tak rzadko dokonywane.
   Kierujący który zapłaci parę stówek i zmarnuje połowę dnia na odzyskanie samochodu – następnym razem zaparkuje prawidłowo.
   Znając życie, to Ci co parkują na PdP najgłośniej krzyczą o tym, żeby piesi nosili kamizelki itp.

   • No i widzisz Franiu,taki paradoks Twojego mojego bezpieczeństwa.Mi jako kierowca też przeszkadzają auta parkowane przy PDP.Tłumaczysz o bezpieczeństwu a SM przyjeżdża i zakłada klamrę na koło.Auto jak stało to stoi i nawet właściciel odjechać nie może.Ot prawo.Tobie i mi kierowcy to auto dalej przeszkadza ale takie prawo.Zrozumiał,że o bezpieczeństwo nie chodzi?

 3. Czy Wy Barany nie rozumiecie, że 35-latek który zginął na PdP wczoraj, być może latał w czapeczce swoją aŁdicą 120km/h po mieście i miał wszystkich innych na drodze w nosie.
  Czy Wy Barany nie rozumiecie, że wnuczkowie czy dzieci potrąconej 88-latki też są przekonane, że wypadek nie dotknie nikogo w ich rodzinie, bo zawsze są ostrożni i nieomylni na drodze. Tego ich nauczyli wstępni, a oni tego samego uczą zstępnych. To ma zapewnić bezpieczeństwo, a zachowanie kierujących nie ma absolutnie wpływu na to bezpieczeństwo.
  Jedyny argumenty takie dzisiaj usłyszałem, to takie, że: „bułki czerstwieją”, nikt nie będzie nosił towarów na piechotę, a pierwszym śmiertelnym wypadkiem drogowym był ten z końca XIX i przydarzył się on przy prędkości 6,4000 km/h.
  Nic z tego nie rozumiem. Można odnieść wrażenie, że na świecie nie ma nic ważniejszego niż jadący samochód, a wszyscy dookoła mają paść przed kierowcą na kolana, bo Pan jedzie. Czy to jest taki problem zwolnić w rejonie PdP czy cmentarza w dniach „świąt cmentarnych”?

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Śmieszny jesteś franio bo Twoje oskarżenia wobec kierowców można przekuć w oskarżenia wobec pieszych i wcale nie będą bez sensu.

   Można odnieść wrażenie, że na świecie nie ma nic ważniejszego niż jadący samochód, a wszyscy dookoła mają paść przed kierowcą na kolana, bo Pan jedzie

   Można odnieść wrażenie, że na świecie nie ma nic ważniejszego niż idący pieszy, a wszyscy dookoła mają paść przed nim na kolana, bo Pan pieszy lezie.

   Święte krowy co myślą, że są nieśmiertelne i jak łon już postawi stopę na przejściu to ma pierwszeństwo. A to nie prawda, zazwyczaj to wymuszenie pierwszeństwa. Tak samo jak pieszy przechodzi poza PdP to masz dokładnie określone w przepisach warunki i odpowiedzialność – cała leży po stronie pieszego.
   Czego Ty franiu nie możesz zrozumieć? Że życie jest tylko jedno? Jak chcesz żyć to sam musisz zadbać by nie zginąć w głupi sposób. Nawet jako kierowca osobówki, jak widzę wyjeżdżający z podporządkowanej samochód ciężarowy to mu ustępuję, bo ja nie mam szans przeżyć w momencie zderzenia. Czemu pieszy tego nie rozumie.. a no tak.. nie rozumie bo nie myśli.

 4. Franiu,po co ta flustracja.Barany,głupki?Każdy normalny zadba o swoje bezpieczeństwo tylko przepisy na których się opierasz są takie jakie są.A Ty jeszcze utwierdzasz wszystkich w ich głupocie.Nic nie jest robione w poprawie bezpieczeństwa a przepisem tego nie zmienisz.A cytując Ciebie z tym 35 latkiem,to latając 120 po mieście to wątpię żeby wlazł tak sobie pod koła.Szerokości Franiu,bo się gubisz.

 5. Już mówiłem, zostawcie Frania w spokoju. Rokowania są fatalne, a już jak widać uruchomiła mu się agresja.

  • Ja mu odpuszczam,bo nijak mi nie wytłumaczył jak pieszy nie może wbiegać na PDP a na na domalowanym obok za unijne dotacje PDR rowerzysta= pan i władca.Wszystko w ramach przepisów.Ale przecież o bezpieczeństwo w tym wszystkim chodzi.buhhaahahaha.

   • Pabloo(oryginał)

    @fluffy…on już sam się gubi gdzie pisał i na jaki temat. Larwa będzie zawsze larwą 🙂

 6. To jest Hamburg tu łażą jak chcą klapki na oczach i przed siebi.Niech więcej idiotycznych przepisów wymyślają to na pewno będzie lepiej a degustatorzy tanich trunków dalej jeżdżą autami i nic z tym nie robią.

 7. Przejaw naturalnej selekcji i poczucie nieśmiertelności.

 8. Wina pieszej niestety i tyle w temacie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska