Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wepchnął do stawu wędkarza. Wcześniej groził 50-latkowi pozbawieniem życia

31-latek z powiatu ryckiego w rejonie stawu wepchnął do wody 50-letniego wędkarza. Jak się okazało napastnik kilka dni wcześniej groził mężczyźnie pozbawieniem życia oraz go znieważył. W trakcie zatrzymania agresor znieważył interweniujących policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę o poranku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że szarpało się dwóch mężczyzn i jeden zepchnął drugiego do stawu „Skalski” w Rykach.

– Na miejsce pojechali policjanci. Funkcjonariusze zastali tam stojącego nad brzegiem stawu przemoczonego wędkarza. Mundurowi ustalili, że podczas wędkowania do 50-latka podszedł mężczyzna i zaczął się z nim szarpać, a następnie popchnął go do stawu. Całe szczęście 50-latkowi nic się nie stało i o własnych siłach wydostał się z wody. Pokrzywdzony w rozmowie z policjantami dodał, że nie zna sprawcy, ale miał już z nim do czynienia kilka dni wcześniej. Agresor wszczął awanturę i miał wypowiadać wobec niego groźby pozbawienia życia – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Pokrzywdzony opisał napastnika, który oddalił się z miejsca zdarzenia, wskazał też kierunek, w którym poszedł.

– Policjanci ruszyli do poszukiwań. Mundurowi z prewencji napotkali na terenie miasta mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Podczas legitymowania 31-latek zachowywał się agresywnie wobec funkcjonariuszy. Ponadto 31-latek chcąc zmusić mundurowych do zaniechania czynności służbowych znieważył interweniujących policjantów i naruszył ich nietykalność cielesną. Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – wyjaśnia aspirant Łukasz Filipek.

Zatrzymany 31-latek odpowie przed sądem za kierowanie gróźb karalnych, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej 50-latka. Usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz wywieranie wpływu na ich czynności.

13 komentarzy

 1. Napaść na gościa by się pewnie jakoś rozeszła po kościach, ale napaści na funkcjonariusza nie popuszczą…

  • No jeśli nie popuszczą to chwała im za to. Nie może tak być żeby kogokolwiek znieważać a zwłaszcza kogoś w mundurze.

  • Odi Profanum Vulgus

   Wepchnięcie wędkarza do stawu było usiłowaniem zabójstwa. Tym bardziej, że wcześniej mu groził.

   No ale wiadomo – ważniejsze, że 50-latek dotknął palcem policjanta. Tym będzie zajmował się sąd

   • Nigdzie w tekście nie ma informacji, że to 50-latek znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariusza.

 2. No i może teraz delikwent wreszcie odwyknie od ćpania.

 3. Pałą po grzbiecie.

 4. Pakować chuliganów na miejscu!

  • to byłow PRL ,
   teraz policjant musi wykazywać się empatią

   • Odi Profanum Vulgus

    Od grudnia 2018 roku mamy 111 ofiar śmiertelnych tej empatii. Igor Stachowiak – rażony paralizatorem, kiedy leżał skuty na podłodze komisariatu – był jednym z tych, którym przyszło tej empatii posmakować.

 5. Wędkarze to strasznie roszczeniowa część populacji.
  A to wiatr wieje a to słońce świeci.
  A to kaczki na wodzie a to łabądź.
  A to pies szczeka a to kot miauczy.
  A to piesi na brzegu a to coś tam 🤣

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport