Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na Węglinie powstaje nowoczesne boisko za 1,5 mln zł

Na Węglinie trwa budowa boiska z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie prawie 1,5 mln zł.

Przy ul. Judyma w Lublinie powstaje boisko do piłki nożnej. Obiekt po ukończeniu ma przypominać popularnego Orlika, jednak będzie trochę mniejszy. Tuż obok powstanie też wielofunkcyjne boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę i siatkówkę a nawet tenisa ziemnego. Nie zabraknie również budynku, w którym ulokowane zostaną szatnie i sanitariaty.

Mieszkańcy osiedla od wielu lat walczyli o budowę w tym miejscu nowoczesnego obiektu sportowego. Zamiast trawiastej jak dotychczas murawy, nowe boiska otrzymają sztuczną nawierzchnię. Całość ma być ogrodzona i oświetlona. Dodatkowo dla osób ceniących ruch na świeżym powietrzu, wybudowana zostanie wieloelementowa siłownia.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z kasy miasta. W połowie ub. roku ratusz zarezerwował na ten cel milion złotych. Resztę, czyli 450 tys. zł dołożył Urząd Marszałkowski z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

(fot. lublin112)
2017-03-27 17:33:24

2 komentarze

 1. Brak komentarzy…
  Gdzie jest komentator Jakub P. – Radny Rady Dzielnicy Czechów Północny, który zabłysnął ostatnio jako przeciwnik stadionów, basenów itp?
  Śpi?
  No i bardzo dobrze, niech śpi dalej.
  Miło wreszcie przeczytać, że nie zaorali osiedlowego boiska tylko powstaje nowe 🙂
  A może Radny Jakubie obudź się i pomyśl aby na Czechowie wybudować taki obiekt bo niedługo ciężko będzie się „przecisnąć” między nowymi blokami.

 2. Podpis (pole wymagane)

  sądzę że kolejny aparat do usg, lub inna aparatura diagnostyczna bardziej przydałaby się w Lublinie od kolejnego boiska

Z kraju

Sport