Weekendowe kontrole z drona. Policjanci z powietrza będą sprawdzać miejsca rekreacyjne (zdjęcia, wideo)

Policjanci z Lublina i Biłgoraja podczas weekendu do swoich działań wykorzystają drony. Mundurowi z powietrza będą sprawdzać miejsca rekreacyjne i kontrolować czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń.

Do 11 kwietnia w Polsce nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, czy zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy lub załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Mundurowi cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Należy pamiętać o limicie przemieszczających się osób, maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin.

 

 

Podczas weekendu na Lubelszczyźnie mundurowi do patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. Oprócz tego, do sprawdzania miejsca rekreacyjnych, policjanci m.in. z Lublina i Biłgoraja, wykorzystają drony.

(fot. wideo Policja Lublin)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. to już jest chore, ale *** pójdą zrobią co trzeba przecież podwyżki dostali teraz chodzą – kij ma zawsze 2 końce misiaczki

 2. A jak tam strajk nauczycieli? Teraz jest najlepszy ku temu czas.

  • Krzysztof K. (bo rodo)

   Strajk nie tylko nauczyciele mogą zrobić, ale też służby które są na froncie, jak ktoś z bliskich Ci zachoruje też powiedza, że ku temu jest najlepszy czas i będę ciekaw Twojej reakcji.

 3. Chore to jest podejscie tych głupich mlodych ludzi… zostan w domu… nie on ona musi wyjsc SELFI

  • Chore jest twierdzenie że podczas spaceru na dworze możesz się zarazić ale podczas pracy już nie. Dalej daj sobie ciemnotę wciskać. Jeszcze więcej telewizji ogląda a na samą myśl o wyjściu z domu na zawał padniesz.

 4. Gdzie są te zdjęcia robione ? Bardzo ładnie tam jest

 5. Bzdury… Co mogą zrobić? Guzik mogą! Całe rodziny po 5 osób mogą spacerować i dopóki nie zaczną się „integrować” z kimś napotkanym na drodze to żadne obowiązujące rozporządzenia ich nie obejmują!!! Niech lepiej pojadą pod takie Żabki i Stokrotki gdzie menelestwo tłumnie się zbiera, chodzą, kaszlą, a cel zakupowy to małpka lub browar. Powinni wprowadzić przede wszytskim zakaz robienia małych zakupów oraz warunek maks. 1 osoby robiących te zakupy, a nie wchodzą sobie familią po byle co i drą ryje po całym sklepie przez 10 min potencjalnie roznosząc zarazki… Jak to w tytule jednego z dzisiejszych newsów – zachowuj się tak jakbyś był zarażony. Coś w tym jest.

 6. Tak taraz nauczyciele to mają tyle pracy ,że szok.Powinni teraz strajkować, tylko ciekawe kto rodzicom teraz zapłaci za to ,że muszą dzieci uczyć w domu.Jak zwykle nauczyciele nie biorą tego pod uwagę, że niektórzy muszą pracować a taki nawał materiału co zadają to podczas normalnych lekcji nie jest przerabiany.Przesłać maila to każdy potrafi.Dziękujemy.

 7. Proszę o rozstrzygnięcie, gdzie mam większe prawdopodobieństwo zarażenia – w pracy do której muszę nadal chodzić i pracuje tam setka osób w 90% dojeżdżająca autobusami, czy na spacerze w lesie, mijając ludzi z daleka?

  • Nie musisz chodzić do pracy podobnie jak panie pracujące w Świdniku w fabryce skarpetek. Stwierdziły że idą na zwolnienia wiec właściciele nie mieli wyboru tylko zamknęli fabrykę. Biorąc pod uwagę że kapitał jest zagraniczny panie tyle uzyskały że fabryka zostanie zapewne przeniesiona do innego państwa a one zostaną bez pracy. Tak to być krótkowzrocznym ciemnym lemingiem.

 8. jaruś żoliborz

  tylko solidne pałowanie odniesie skutek

 9. niestety, pracujący

  do Ja: święte słowa. Cztery godziny temu byłem świadkiem jako „duża rodzina” pińcet + po dużym piwie robiła najpotrzebniejsze zakupy (czytaj winko). Na wszelki wypadek zaczekałem na zewnątrz w obawie żeby elektorat
  gnoma nie zniszczył mojego odzienia lub zrobił inną krzywdę. Po prostu im się wszystko należy, a idioci niech płacą podatki na to rozpasanie

 10. Wbijajcie na Kaline tu tlumy ludzi laza w wawozie mozna pocwiczyc albo posiedziec na schodach z kolegami i popijac piwko sloneczko swieci ogolnie luz jaki coronavirus ?????

 11. przecież do pracy nie musisz chodzić nikt Ci nie każe

 12. Rzecznik PRAW OBYWATELSKICH podał w komunikacie że te zakazy są nie zgodne z konstytucją złamano prawa obywateli artykuł 30,52,53 konstytucji więcej informacji na oficjalnej stronie rzecznika praw obywatelskich

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online