W weekend znów zamkną al. Solidarności. Żeby nie było korków będą zmiany w organizacji ruchu

W weekend drogowcy ponownie będą układać nawierzchnię na al. Solidarności w Lublinie. Żeby znów nie zakorkować miasta, szykowane są zmiany w organizacji ruchu.

Kompletnie zakorkowany wjazd do Lublina od strony Warszawy, sznur aut prawie sięgający Jastkowa oraz zatłoczone wszystkie główne objazdy. Tak wyglądał poprzedni weekend, po tym jak zamknięto dla ruchu al. Solidarności w Lublinie. Od najbliższej soboty, drogowcy ponownie ruszą z pracami na tej ulicy, co spowoduje, że ruch ponownie zostanie skierowany objazdem przez nowowybudowany wiadukt na al. Warszawskiej. Jednak tym razem drogowcy zapewniają, że będzie o wiele lepiej, a korki nie powinny być aż tak odczuwalne. Wszystko to ma zapewnić zmiana organizacji ruchu.

Największym problemem, przez który utworzył się wielokilometrowy korek na wjeździe do Lublina, było Rondo Honorowych Krwiodawców oraz sygnalizacje świetlne na al. Warszawskiej. Tak skutecznie tamowało to ruch, że kierowcom pokonanie kilkukilometrowego odcinka zajmowało ponad pół godziny a nawet dłużej. Poprawienie przepustowości w tych newralgicznych miejscach, ma znacznie poprawić sytuacje w nadchodzący weekend.

Najważniejsze zmiany, będzie możliwość skrętu z al. Warszawskiej w lewo, w al. Sikorskiego, nie z jednego a z dwóch pasów ruchu. Pozwoli to na przejazd dwa razy większej ilości pojazdów jednocześnie. Dodatkowo, żeby nie tamować ruchu, sygnalizacje świetlne na al. Warszawskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Czeremchową oraz dla pieszych przy kościele zostaną wyłączone. Co ważne światła na rondzie Honorowych Krwiodawców także przez te dwa dni nie będą działały. Obowiązywał będzie ruch okrężny.

(fot. lublin112)
2014-07-09 08:30:46

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Powyłączać cholerstwo

  poproszę na stałe tam ruch okrężny
  Ponadto światła wyłączyć również na:
  związkowa / choiny przy stonce
  szeligowskiego / smorawińskiego przy tp
  paniętam, jak w ubiegłym roku przez chyba dwa dni było tam „zwykłe rondo” to odziwo nie było korków !!!

  • a to można sobie indywidualnie zamówić organizację ruchu? Woooow! 😛 To lepiej niż być synem Płemieła….

 2. No to sie ludzie pozabijają jak wyłącza swiatla na tym rondzie na caly weekedn…

 3. Mam nadzieję że te zmiany pomogą w usprawnieniu ruchu na tym odcinku. Jak pisałem wcześniej w komentarzu do http://www.lublin112.pl/zamkna-al-solidarnosci-lublinie-potem-zmiany-zmiany-zmiany/#comment-12340 , nie radzę pchać się przez ul. Zbożową do ul. Willowej, bo tam się na pewno szybciej nie przejedzie. Na przykład w Krakowie jakiś czas temu powyłączano sygnalizacje na wielu skrzyżowaniach i to bardzo usprawniło ruch drogowy, znikły korki. A w Lublinie włodarze chcieli by chyba na każdej krzyżówce właśnie postawić sygnalizatory.
  Pozdrawiam kierowców

 4. jeżeli ktos kieruje sie w strone czechowa proponuje skrecić w zbożową następnie willową następnie w lewo w poligonową na literze T w prawo i cały czas prosto 200m drogą gruntową i jesteśmy na koncertowej na czechowie… żadnych korków…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”