Weekend majowy zbliża się dużymi krokami. Sieci sklepowe wydłużają godziny otwarcia

Majowy weekend już za kilka dni, więc sieci sklepowe postanowiły wydłużyć godziny otwarcia swoich placówek handlowych. O takich zmianach informują m.in. dwie duże sieci – Biedronka i Stokrotka.

Ponad 2 200 sklepów sieci Biedronka na terenie całej Polski będzie czynnych z czwartku 29 na piątek 30 kwietnia aż do godz. 2:00, a ponad 100 będzie otwartych całą dobę. Dodatkowo, ponad 200 sklepów sieci będzie działać do godz. 23:00 lub 23.30, a około 90 placówek handlowych przyjmie klientów do 23:45 lub do północy.

– Z uwagi na obecną sytuację, tegoroczną majówkę spędzimy w mniejszym gronie. Jej nieodłącznym elementem jest wypoczynek na świeżym powietrzu, a także grillowanie. W tygodniu przed majówką Biedronka zadbała o klientów podwójnie. Z jednej strony, jak co roku oferujemy bogaty asortyment produktów najlepszej jakości w niskich cenach, a z drugiej – wydłużamy godziny otwarcia sklepów, aby każdy mógł wybrać się na zakupy w porze, jaką swobodnie wybierze – informuje Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka

Z kolei Stokrotka informuje, że w dniu 30 kwietnia, w piątek przed długim weekendem, wszystkie sklepy Stokrotka będą otwarte do godz. 23.00. Z kolei we wszystkie dni tzw. weekendu majowego (01 – 03 maja: sobota – poniedziałek) supermarkety i markety Stokrotka będą zamknięte. Wyjątek stanowią sklepy formatu express, które będą funkcjonowały w skróconych godzinach, tak jak w niedziele. Oddzielna kwestia to sklepy franczyzowe, gdzie decyzja o otwarciu sklepów w te dni jest decyzją każdego z franczyzobiorców.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Sezon grillowy się zbliża. Przy jeździe taczką po działce nie zapomnijcie o zamontowaniu tablic, zawarciu umowy OC, a przy poruszaniu się po zmroku o założeniu kamizelki i ochraniacza na twarz. Żeby ktoś Wam oka nie wydłubał patykiem od szaszłyka. Bezpieczeństwo najważniejsze. No i szwagra przypilnujcie, że gdy już się alkohol skończy, żeby nie jechał do sklepu aŁdicą, ani tym bardziej rowerem, bo za pewne nie ma Karty Rowerowej.

    • Dzięki Franio za przypomnienie. Na pewno skorzystam z dobrych rad o odpoczynku na swoim terenie.
      Ty te z uważaj na Siebie jak będziesz spacerować, biegać po mieście. Pamiętaj żebyś się nie spocił bo zachorujesz i covid mogą przypisać zamiast zakwalifikować przeziębienie. Ponadto uważaj na spacerach byś nie upadł i nie otarł sobie skóry na kolanie. Bezpieczeństwo najważniejsze. Jak przyjdzie Ci do głowy jazda rowerem – pamiętaj o odpowiednim ciśnieniu w ogumieniu. No i oczywiście zabierz kartę rowerową pochwalisz się zdjęciem.

  2. W kolejkach sie mało nie pozasrywaja. Jak to polaczkom niewiele trzeba do szczęścia, kilo kiełbasy wóda i piwo.

  3. Ale po co ten grill?

  4. Dziwi mnie zawsze dlaczego starzy PiSowcy zamiast do Biedry po niekąd Polskiej, wolą pójść do niemieckiego Lidla, zostawić tam pieniądze i wszczynać awantury o byle co.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi