Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Produkcja papierosów szła pełną parą. Do mieszkania zapukali policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej (zdjęcia)

Policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej weszli do mieszkania 60-latka z Włodawy i ujawnili tam nielegalne wyroby tytoniowe. Łącznie zabezpieczono niemal 3500 gotowych papierosów wytworzonych metodą chałupniczą.

Włodawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej z Białej Podlaskiej zabezpieczyli w pomieszczeniach zajmowanych przez 60-latka z Włodawy niemal 3500 gotowych papierosów wytworzonych metodą chałupniczą i zapakowanych w paczki.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze odnaleźli ponad 500 sztuk gilz papierosowych, ponad 300 pustych paczek po papierosach, krajankę tytoniową oraz nabijarkę do tytoniu. Wszystko zostało zabezpieczone przez mundurowych.

Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na ponad 3 000 złotych. Policjanci zatrzymali włodawianina, któremu śledczy przedstawili zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych.

Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Produkcja papierosów szła pełną parą. Do mieszkania zapukali policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej (zdjęcia)

(fot. Policja Włodawa)

6 komentarzy

  1. A od kiedy to posiadanie gilz papierosowych jest niezgodne z prawem Pomyślcie czasem zanim coś napiszecie

    • W którym miejscu zostało napisane w tekście, że jest niezgodne z prawem?

      • Szanowna redakcja nawet nie czyta co sama napisała cyt: „śledczy przedstawili zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. „.

  2. Nie no, sen wariata. Policjanci zatrzymali włodawianina za NIEMAL 3500 wyprodukowanych chałupniczo fajek, przez co Skarb Państwa stracił PONAD 3000zł czyli 1 szt. wyniosła ok. 1 zł X 20 szt. w paczce to prawie 20zł za paczkę wycenili akcyzę chłopu. Kubańska krajanka?

  3. niech sie do pisu zapisze to prokuratura uniewinni na niską szkodliwość a wogole to nie tytoń tylko siano bylo

Wiadomości z info112