Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pędziła bimber, 26-latka wpadła na gorącym uczynku. „Produkcji miała być przeznaczona do własnego spożycia”

We wtorek bełżyccy policjanci na terenie jednej z posesji w powiecie lubelskim ujawnili nielegalną produkcję alkoholu. Mundurowi zabezpieczyli zacier oraz kilkanaście litrów gotowego trunku.

Wczoraj mundurowi z Bełżyc weszli na jedną z posesji w powiecie lubelskim. Policjanci zastali tam 26-latkę, która była w trakcie wytwarzania alkoholu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 200 litrów gotowego zacieru, kilkanaście litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz sprzęt do wytwarzania bimbru. Kobieta podczas wstępnego przesłuchania oświadczyła, że całość produkcji miała być przeznaczona do własnego spożycia.

Właścicielka trunku wkrótce odpowie przed sądem za nielegalne wytwarzanie wyrobów alkoholowych. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara do roku pozbawienia wolności. 26-latka będzie musiała pogodzić się również z utratą zabezpieczonego sprzętu i alkoholu, który ulegnie przepadkowi.

(fot. Policja Bełżyce)

20 komentarzy

  1. właża z buciorami do domu za jakieś bzdeta a dzialki mordawieckiego, i nieruchomosci obajtka leżą spokojnie

    • Narazie. Ale przyjdzie kryska na Matyska. Tak ja oni dziś ściągają niszczą ,opozycję kiedyś będą odpowiadać za swoje czyny.

      • Nie w tym kraju. Tu nic bandytom nie grozi a tereny nad Wisłą są okupowane od 1772 roku

  2. Sprawę do trybunału europejskiego i odniosą wszystko na miejsce i jeszcze przeproszą. Na własne potrzeby może robić. Proponuję sprawdzić dokładnie przepisy i orzeczenia.