Weekend ciepły, lokalnie pojawią się burze

W weekend możemy liczyć na wyższe temperatury niż ostatnio. Województwo lubelskie będzie po ciepłej stronie frontu, ale nie obędzie się bez opadów i burz.

W sobotę Polska znajdować ma się w obszarze obniżonego ciśnienia. We wschodniej połowie kraju zaznaczać będzie się jeszcze górna zatoka niżowa wypełniona chłodniejszym powietrzem. Pomiędzy dolną, a środkową troposferą występować ma stromy gradient temperatury, co w wilgotnym powietrzu polarna-morskim, zwłaszcza w drugiej części dnia, powodować ma rozwój chmur kłębiasto-deszczowych przynoszących lokalne opady deszczu, punktowo drobnego gradu i wiatru do 60 km//h.

Komórki opadowe i burzowe przemieszczać mają się z niską prędkością i nie będą łączyć się w bardziej zorganizowane struktury wielokomórkowe. Przemieszczać powinny się z zachodu na wschód.

Konwekcja i przelotne opady deszczu oraz słabe burze zaczną zanikać pod wieczór w sobotę. Na termometrach w pierwszy dzień weekendu zobaczymy od 15°C do 19°C. Nie zabraknie chwil ze słońcem, ale należy mieć na uwadze, że już koło południa zaczną tworzyć się chmury kłębiaste, przynoszące szczególnie w drugiej części dnia opady i burze.

Noc z soboty na niedzielę będzie chłodna w regionie. Temperatura wyniesie od 7°C do 9°C. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego, ale opady powinny zaniknąć do pierwszej części nocy. Punktowo możliwe są słabe mgły.

Niedziela przyniesie nad Polską bardzo duży kontrast termiczny. Modele wskazują jednak, że znajdziemy się po „dobrej stronie” frontu. Zachmurzenie będzie na ogół małe do umiarkowanego, okresami całkowitego, prawdopodobne są przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach w województwie lubelskim zobaczymy od 18°C do 22°C. Napływać będzie cieplejsze względem ostatnich dni powietrze polarna-morskie.

Początek przyszłego tygodnia może przynieść wyraźne ochłodzenie. Temperatura spadnie nawet poniżej 13°C, dodatkowo prognozowane są opady deszczu. Wiatr z kierunków północnych potęgować będzie odczucie chłodu. Reszta tygodnia może przynieść burze i ulewne opady deszczu.

Najnowsze wiadomości pogodowe

Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS