Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

We wrześniu otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Nałęczowa. Plac budowy wizytowały władze województwa (zdjęcia)

Dobiegają końca pracę związane z budową pierwszej części obwodnicy Nałęczowa. Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zakończona do 7 września. I nic nie wskazuje na to, aby wykonawca nie wyrobił się w terminie.

We wtorek władze województwa lubelskiego wizytowały plac budowy obwodnicy Nałęczowa. Dokładnie chodzi o pierwszą jej część, jaka połączy drogę wojewódzką nr 830 Lublin – Nałęczów z drogą wojewódzką nr 826 prowadzącą do Przybysławic. W ramach inwestycji powstaje 5 kilometrów trasy, w ciągu której zbudowano estakadę nad doliną rzeki Bochotniczanka. Do tego dochodzi 2,5 km chodnika, 600 m ścieżki rowerowej oraz drogi dojazdowe na długości 5,9 km.

Jak wskazywali przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy Strabag, obecnie wykonywane są roboty nawierzchniowe, brukarskie i wykończeniowe. Trwa też porządkowanie terenu. Na dzień 30 maja zaawansowanie robót wynosiło 95 proc. Do ułożenia została jeszcze warstwa ścieralna, oznakowanie pionowe i poziome czy też drobne prace wykończeniowe. Trwa też procedura przyłączanie oświetlenia do sieci. Najwięcej pozostało pracy przy zieleni, a dokładnie chodzi o nasadzenia drzew i krzewów oraz obsianie terenu trawą. We wrześniu droga ma zostać oddana do użytkowania kierowcom.

Trasa będzie nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 830. Jej początek zlokalizowany jest w miejscowości Bochotnica – Kolonia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 827 prowadzącą do Bełżyc, gdzie powstało rondo. Kończy się zaś w Piotrowicach, gdzie także zbudowano skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Drugi etap obwodnicy, czyli od skrzyżowania w Piotrowicach w stronę Wąwolnicy, jest dopiero na etapie planowania. Jej zadaniem ma być wyprowadzenie ruchu tranzytowego a tym samym ochronienie miasteczka przed utratą statutu uzdrowiska.

We wrześniu otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Nałęczowa. Plac budowy wizytowały władze województwa (zdjęcia)

fot. UMWL

We wrześniu otwarcie pierwszego odcinka obwodnicy Nałęczowa. Plac budowy wizytowały władze województwa (zdjęcia)

fot. UMWL

4 komentarze

  1. Przecież wielkie otwarcie miało być w czerwcu. Pierwsze opóźnienie zaliczone, wszystko zgodnie z Polską normą 😉

  2. No dobra,we wrześniu-ale którego roku?

  3. Za mało rond. Macie szansę to zmienić.

  4. Wystarczy zrobić spacer na 500m po tej obwodnicy i już wiadomo, że to 95% zaawansowania robót to ściema.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport