Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

We dwóch jechali jednym rowerem, wieźli nielegalnie złowione ryby. Kierujący jednośladem był pijany

Policjanci z Parczewa zatrzymali dwóch mężczyzn jadących jednym rowerem. Kierujący jednośladem był pijany, przy „cyklistach” zaś mundurowi znaleźli nielegalnie złowione ryby.

W niedzielę wieczorem parczewscy policjanci otrzymali informację, że dwie osoby nielegalnie łowią ryby na Kanale Wieprz-Krzna w miejscowości Kodeniec. Mundurowi wspólnie ze zgłaszającym pojechali we wskazane miejsce.

Kiedy dojeżdżali zauważyli dwóch mężczyzn jadących jednym rowerem, z czego pasażer jednośladu podróżował na ramie. Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli drogowej. Jak się okazało byli to mieszkańcy gminy Dębowa Kłoda w wieku 27 i 31 lat. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyźni mieli przy sobie siatkę do połowu ryb typu drygawica oraz żywe ryby.

W sieci znajdowało się ponad 20 sztuk ryb różnych gatunków ryb. 31–latek dobrowolnie wydał policjantom złowione ryby oraz sprzęt, który posłużył do popełnienia przestępstwa. Reczy te zostały zabezpieczone i przekazane strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, doprowadzeni do jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie interwencji wyszło na jaw, że 31-latek kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Natomiast obu mieszkańcom gminy Dębowa Kłoda w związku z popełnionym przez nich czynem zostanie postawiony zarzut kłusownictwa, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

8 komentarzy

 1. Przewożenie rowerem pasażerów zabronione nie jest. Tak samo jak nie jest zabronione motocyklem, samochodem osobowym czy autobusem. Jedynie na hulajnodze nie można.

  „7. Osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch zabrania się:
  2) przewożenia innej osoby, zwierzęcia lub ładunku”

  • Nigdzie nie jest napisane, że przewożenie jest zabronione…a czy pijany rowerzysta może przewozić kogoś geniuszu? Skoro nie może kierować pijany, bo zabraniają przepisy jeżdżenia po pijaku to tym bardziej przewożenia kogoś po pijaku hahahahaha

   • Kierowanie po pijaku rowerem z pasażerem nie jest bardziej zabronione niż kierowanie rowerem bez pasażera.

 2. 20 sztuk ryb i dwa śledzie. Jak wiózł kolegę na ramie, to ten trzymał kierownicę. Tak właściwie nie wiadomo kto kierował, może oskarżony służył tylko za paliwo chmielowe? Jeśli kierujący kolega był trzeźwy, to oskarżenie bezpodstawne.

 3. Polska wschód

 4. Chłopaki opili połów, a że jechali dwaj to namoczyli cztery litery

 5. Panocki targali towar na wymianę barterową, a tu taki niefart.

 6. O kurde, leszcze okonie a może i lin. Szkoda ryb bo chyba nie przeżyły pomimo że zostały oddane.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo