Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

We czterech przemycali papierosy. Wpadli na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali wczoraj „na granicy zielonej” czterech obywateli Ukrainy, przy których ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 80 tys. zł.

W środę funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w powiecie włodawskim, zauważyli osoby niosące od strony rzeki granicznej Bug, czarne pakunki.

– W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to obywatele Ukrainy, którzy wcześniej przy pomocy łodzi pontonowej dokonali przemytu papierosów. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych. W pudłach, które zabezpieczono na miejscu, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 80 tys. zł – informuje ppor. SG Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni, odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe oraz nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

p22

2017-07-06 11:32:12
(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Chyba tanie przemycali papierosy nie marka Celników???? jak by dobre były to by afery nie było zamietli by pod dywan??????

  2. Mamy pazerne państwo wystarczy by zeszli z ceny papierosów do ceny tych z Ukrainy i skończyłby się przemyt, bo nikt by ich nie kupował wolał by nasze a tak tracą miliardy a przemytnik się dorabia kasy

  3. ten w moro to Ukraiński wop-ek po służbie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo