Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ważny komunikat Poczty Polskiej: „Przestrzegamy przed odbieraniem niespodziewanych przesyłek pobraniowych”

Pocztowcy ostrzegają przed nową metodą wyłudzania pieniędzy od Polaków. Coraz powszechniejszym zjawiskiem jest nadawanie przesyłek pobraniowych do losowych adresatów. Zawartość przesyłek stanowią niskowartościowe przedmioty. Wskazana do pobrania od odbiorcy kwota przewyższa wielokrotnie koszt przesyłanej rzeczy. Nadawcami są także osoby innej narodowości.

Nowa metoda wyłudzania pieniędzy polega na wysyłaniu przedmiotów o znikomej wartości, takich jak plastikowy pierścionek lub piłeczka, przy wskazaniu nieproporcjonalnie wysokiej do zawartości przesyłki kwoty pobrania od adresata. Klienci, którzy decydują się na odebranie paczki od nieznajomego nadawcy narażają się tym samym na wydatek rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Poczta Polska przestrzega przed odbieraniem niespodziewanych przesyłek pobraniowych. W momencie wizyty kuriera z niespodziewaną paczką za pobraniem, warto zapytać, kto jest jej nadawcą. W razie przypadku wątpliwości klienci mają prawo do odmowy przyjęcia przesyłki. Nowa metoda wyłudzania pieniędzy wiąże się z rozwojem e-handlu. Coraz więcej Klientów decyduje się na zakupy przez Internet, często wybierając opcję dostawy za pobraniem. Nadawca, który wysyła przesyłkę z niskocennym przedmiotem przy wskazaniu wysokiej kwoty pobraniowej, liczy, że odbiorca pomyli paczkę z zamówieniami swoimi lub swoich bliskich. Dodatkowo bardzo często adresaci działają pod wpływem impulsu.

W momencie niespodziewanej wizyty kuriera i konieczności dokonania szybkiego wyboru, odbiorcy decydują się na opłacenie i przyjęcie tajemniczej przesyłki. Przyjęcie takiej paczki dla zdecydowanej większości adresatów kończy się rozczarowaniem i nieuzasadnionym uszczupleniem budżetu.

Pamiętajmy, że każdy, kto przyjmie przesyłkę pobraniową i poczuje się oszukany jej zawartością, powinien takie zdarzenie zgłosić na policję.

(fot. pixabay.com, źródło Poczta Polska)

3 komentarze

  1. Trzeba być debilem by płacić za paczkę której się nie zamawiało ,przecież jak człowiek podpisuje odbiór widnieje nadawca ,firma itd.

  2. Jakaś rosyjska metoda?

  3. Gamoń płaci dwa razy . Nie źal mi frajerów.

Z kraju

Sport