690 680 960

Ważny komunikat NFZ Lublin. Uwaga na stronę internetową z tą domeną

Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie informuje o domenie internetowej stanowiącej potencjalne zagrożenie dla pacjentów i placówek medycznych Lubelskiego OW NFZ.

OW NFZ Lublin otrzymał informację o zarejestrowaniu fałszywej strony internetowej Nfz-Nfz.lublin.pl z podwójnym Nfz i kropką przed nazwą miasta, zamiast myślnika, jak w prawdziwym adresie domeny.

Strona ta nie ma nic wspólnego z Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

Jak przekazuje NFZ, fałszywa strona została zarejestrowana z prawdopodobnym z zamiarem wykorzystania jej do oszustw internetowych przeciwko pacjentom, podmiotom leczniczym i Narodowemu Funduszowi Zdrowia.

– Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na adresy przychodzących e-maili oraz linki do stron internetowych. Zamiarem oszustów może być wyłudzenie wrażliwych danych. Prawdziwy adres internetowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zawiera myślnik przed nazwą miasta i brzmi: nfz-lublin.pl – informuje Magdalena Musiatowicz specjalista z Zespołu Komunikacji Społecznej NFZ Lublin.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. No i macie panie te elektryke. W Krużewnikach tego nie było i śmy jakoś żyli

  2. A może NFZ i MZ to nie szkodliwe organizacje?

  3. Podana domena wygląda na subdomenę domeny lublin.pl. A kto jest właścicielem domeny lublin.pl? Ten prawdopodobnie utworzył subdomenę. Jeśli ona jest dokładnie w takiej postaci, jak podajecie, bo jeśli wdała się literówka, to niedobrze.
    No i rejestruje się domenę główną, subdomen nie trzeba rejestrować, tworzy się je po prostu bezpośrednio na hostingu. Nie rejestruje się też stron internetowych.

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas