690 680 960

Ważny komunikat Komendy Głównej Policji. „Zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji”

Komenda Główna Policji wydała komunikat dotyczący osobistych wizyt w jednostkach Policji. Ma to związek z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa.

Wizyty w jednostkach Policji wiążą się z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

– Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji „Moja Komenda” oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) – czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Policjanci po weryfikacji zgłoszenia przekażą zgłaszającym instrukcje dalszego postępowania. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

 1. Wkrótce wystarczy zakasłać podczas interwencji aby było bez mandatu 😉

  • Dokładnie Stefanku, może meszcze wyrośniesz na mądrego dzieciaka jeśli przestaniesz błaznować 🙂

 2. Nowy sposób na kontrole drogowe, na koronawirusa.

  – Dzień dobry, proszę przygotować dokumenty do kontroli.
  – (kaszel)
  – Proszę jechać dalej i się nie zatrzymywać.

 3. najlepiej też nie zgłaszać nic bo nie mają kiedy kawy się w spokoju napić

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas