Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

W 2017 roku celowo doprowadzając do wypadku, napadli na właścicieli kantoru. Teraz zostali zatrzymani, podejrzani to Gruzini

Po ponad dwóch latach zatrzymani zostali dwaj Gruzini, którzy mają odpowiadać za napad na właścicieli kantoru. Zdarzenie miało miejsce w 2017 roku, jednak do tej pory nie udawało się natrafić na trop sprawców.

Wznowione zostało śledztwo w sprawie napadu na właścicieli kantoru, jaki miał miejsce w połowie listopada 2017 roku w Łopienniku Górnym w powiecie krasnostawskim. Wtedy to właściciele kantoru wyjechali z domu udając się do pracy. W pewnym momencie z ich audi czołowo zderzył się jadący z naprzeciwka mercedes. Nie był to jednak przypadkowy wypadek.

Z mercedesa wyskoczyło kilku mężczyzn, którzy sterroryzowali parę, a następnie stosując przemoc fizyczną, zabrali im torbę z pieniędzmi w kwocie około 70 tys. złotych. Sprawcy następnie przesiedli się do pojazdu marki Renault Laguna, który po nich podjechał, a po przejechaniu nim kilku kilometrów porzucili również i to auto, po czym przesiedli się do kolejnego pojazdu. Właściciele kantoru doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli szereg śladów, a w trakcie prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu śledztwa, udało się trafić na trop dwóch sprawców. Okazali się nimi obywatele Gruzji. Nie udało się jednak ustalić ich miejsca pobytu. Dlatego też po pewnym czasie czynności w tej sprawie zostały zawieszone. Policjanci nie zapomnieli o poszukiwanych. Niedawno udało się ich zatrzymać, przy czym jeden z nich wpadł na Ukrainie i został deportowany do Polski.

Obywatele Gruzji zostali doprowadzeniu do prokuratury, gdzie odbyły się ich przesłuchania i przedstawiono im zarzuty. Obaj nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Wobec obu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. Policja)

7 komentarzy

 1. Brawo policja. Inna sprawa, ze i tak zostana pewnie uniewinnieni, bo to bylo dawno i dowody okaza sie za slabe (jak w wypadku tamtych Ukraincow, ktorzy napadali na domu).

 2. audi delikatnie tracone w kolo a merol masakra dach pogiety , ze tez wyszli z niego zywi i jeszcze napad zrobili.

 3. Ciekawe, który sąd i jak szybko ich uniewinni?

  • haha w punkt
   ciekawe też ile im będziemy musieli zapłacić odszkodowania hahah

 4. Następni do uniewinnienia.

 5. Puszcza ich wolna z braku dowodow

 6. Gruzince jak ukraince, przyjaciele narodu i nietykalni przez zreformowane sądy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo