690 680 960

Ważne informacje dla kierowców. Zamkną ul. Janowską, utrudnienia w ruchu na ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

W tym tygodniu na kierowców, pieszych i rowerzystów czekają utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach w Lublinie. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Janowska, zaś na ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego pojawią się utrudnienia z przejazdem.

Wykonawca przebudowy wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Janowskiego informuje, iż w dniu 12 lipca od godziny 8:00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu — zamknięcie dla ruchu Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Prace potrwają maksymalnie do dnia 13 lipca do godz. 20:00, w sytuacji szybszego wykonania robót ulica zostanie otwarta dla ruchu wcześniej.

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Janowskiej Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza objazd dla linii 8.

Autobusy tej linii w obu kierunkach będą kursowały ulicami: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna –
Nadbystrzycka – …

Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w w/w dniach uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera

Z kolei na ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego pojawią się utrudnieniach w ruchu w związku z bezrozkopowymi robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej. Prace będą prowadzone w dniach 11 lipca od godz. 8.00 do godzin popołudniowych w dniu 12 lipca.

Odcinek objęty robotami obejmuje odcinek ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego między jej skrzyżowaniami z ul. Mikołaja Reja i ul. Elizy Orzeszkowej. Zmiany w funkcjonowaniu ww. ulic sprowadzają się do:

– ulica Tadeusza Boya-Żeleńskiego: będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku około 40 m w rejonie posesji 34, na pozostałej części utrudnienia będą wynikały z konieczności omijania chwilowo otwartych studni rewizyjnych. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywać sąsiednimi ulicami tj. Elizy Orzeszkowej, Jana Kochanowskiego oraz Mikołaja Reja w obu kierunkach.

– ulica Elizy Orzeszkowej: na czas robót, w rejonie skrzyżowania z ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, w chwili prac w studni rewizyjnej, wprowadzone będzie zwężenie jezdni. Uwaga na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą ww. roboty.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Myślałem że wreszcie za remont Janowskiej się wzieli , a tu wiadukt bleeee

  2. Kiedy otwarcie Grygowej?

  3. Tadeusza Boya-Żeleńskiego zadrutować i z buta niech Lordy człapią.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli