690 680 960

Ważne informacje dla kierowców. Zamkną ul. Janowską, utrudnienia w ruchu na ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

W tym tygodniu na kierowców, pieszych i rowerzystów czekają utrudnienia w ruchu na niektórych ulicach w Lublinie. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Janowska, zaś na ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego pojawią się utrudnienia z przejazdem.

Wykonawca przebudowy wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Janowskiego informuje, iż w dniu 12 lipca od godziny 8:00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu — zamknięcie dla ruchu Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Prace potrwają maksymalnie do dnia 13 lipca do godz. 20:00, w sytuacji szybszego wykonania robót ulica zostanie otwarta dla ruchu wcześniej.

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Janowskiej Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza objazd dla linii 8.

Autobusy tej linii w obu kierunkach będą kursowały ulicami: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna –
Nadbystrzycka – …

Dodatkowo w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej w w/w dniach uruchomiona zostaje tymczasowa linia zastępcza nr 708 kursująca po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera

Z kolei na ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego pojawią się utrudnieniach w ruchu w związku z bezrozkopowymi robotami remontowymi fragmentu sieci sanitarnej. Prace będą prowadzone w dniach 11 lipca od godz. 8.00 do godzin popołudniowych w dniu 12 lipca.

Odcinek objęty robotami obejmuje odcinek ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego między jej skrzyżowaniami z ul. Mikołaja Reja i ul. Elizy Orzeszkowej. Zmiany w funkcjonowaniu ww. ulic sprowadzają się do:

– ulica Tadeusza Boya-Żeleńskiego: będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego na odcinku około 40 m w rejonie posesji 34, na pozostałej części utrudnienia będą wynikały z konieczności omijania chwilowo otwartych studni rewizyjnych. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywać sąsiednimi ulicami tj. Elizy Orzeszkowej, Jana Kochanowskiego oraz Mikołaja Reja w obu kierunkach.

– ulica Elizy Orzeszkowej: na czas robót, w rejonie skrzyżowania z ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, w chwili prac w studni rewizyjnej, wprowadzone będzie zwężenie jezdni. Uwaga na utrudnienia dla pieszych i rowerzystów, w postaci wygrodzonych zaporami lub oznakowanych pachołkami drogowymi, węży do pompowania wody lub nieczystości, które mogą się czasowo pojawić na chodnikach, ale także na ścieżkach gruntowych, w sąsiedztwie których prowadzone będą ww. roboty.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Myślałem że wreszcie za remont Janowskiej się wzieli , a tu wiadukt bleeee

  2. Kiedy otwarcie Grygowej?

  3. Tadeusza Boya-Żeleńskiego zadrutować i z buta niech Lordy człapią.

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas