Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ważna informacja dla mieszkańców kilku miejscowości w gminie Krasnystaw. Chodzi o wodę

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie w próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej z wodociągów zbiorowych, które dostarczają wodę do kilku miejscowości w gm. Krasnystaw, stwierdził przekroczenie wartości parametru mikrobiologicznego, co stanowi naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych.

PPIS w Krasnymstawie wydał w dniu 13.09.2021 r. decyzję, w której stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Latyczów oraz Niemienice. Oba wodociągi dostarczają wodę do ponad tysiąca mieszkańców na terenie gminy Krasnystaw.

Wodociąg Latyczów

PPIS w Krasnymstawie zezwolił na utrzymywanie instalacji wodociągowej w ruchu jedynie w celu dokonania skutecznej dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej oraz korzystania z wody do celów sanitarnych (do spłukiwania toalet). Ponownie dopuszczenie wody do spożycia nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań jakości wody i przedłożeniu ich PPIS w Krasnymstawie. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Latyczów zaopatruje w wodę ok. 340 mieszkańców miejscowości Latyczów, gm. Krasnystaw.

Wodociąg Niemienice

Ponownie dopuszczenie wody do spożycia z tego wodociągu nastąpi po uzyskaniu pozytywnych wyników badań jakości wody i przedłożeniu ich PPIS w Krasnymstawie. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Niemienice zaopatruje w wodę ok. 758 mieszkańców następujących miejscowości: Niemienice, Zażółkiew, Rońsko gm. Krasnystaw.

W przypadku obu wodociągów woda nie nadaje się do spożycia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, mycia zębów, produkcji żywności, mycia rąk i innych części ciała.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Dobrze że mieszkam w Lublinie, gdzie woda nie jest skażona g…em. Bo za to płacę. Płacę za to, że imbecyle wylewający szambo za własne chałupy nie mają wpływu na wodę którą piję.

  2. Tak trochę to dziwne może prościej byłoby znaleźć przyczynę powstania zanieczyszczeń niż co raz ogłaszać że jest zanieczyszczona w dzisiejszych czasach to wstyd dla zarządzających i nieudolność nadzorujących bije po oczach

Z kraju