Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Wara od naszych praw”. Po raz kolejny ulicami Lublina przeszła manifestacja w ramach Strajku Kobiet (zdjęcia, wideo)

W sobotę po południu ulicami Lublina przeszła manifestacja w ramach Strajku Kobiet. Pomimo próby zablokowania przemarszu przez policję, manifestanci dotarli ze Skweru 100-lecia Praw Wyborczych Polek do Placu Wolności.

Około 150 osób wzięło udział w sobotnim marszu w ramach Strajku Kobiet. W Lublinie odbył się on pod hasłem „Wara od naszych praw”. Protest trwał około godziny. Policjanci próbowali zablokować przemarsz, jednak bezskutecznie. Wówczas z tłumu padły hasła „Idziemy do galerii”.

Manifestujący przeszli od Skweru 100-lecia Praw Wyborczych Polek, Krakowskim Przedmieściem, przez plac Litewski i deptak, do Placu Wolności.

Tam po przemówieniach zgromadzenie zakończyło się. Po zgromadzeniu policjanci wylegitymowali niektórych uczestników manifestacji. Nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów. Wśród protestujących można było zobaczyć posła Michała Krawczyka, a także senatora Jacka Burego.

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

108 komentarzy

  1. Protestujcie barany do woli, każdy ma gdzieś wasze protesty, jeszcze nie skończyliście? To i długo nie skończycie, kolejne wybory parlamentarne w 2023 roku więc jeszcze ponad 3 lata manifestujcie bez celu, nikt was nie poprze, bo każdy coraz bardziej was olewa. 🙂

    • Możesz sobie marzyć dowoli, faktem jest ze koniec pisu jest bliski, wiec już odkładaj pięćset na czarna godzinę

  2. PiS zaciera ręce. Sprytnie wykreowali tę sytuację.
    Więcej protestów! Więcej głupich hasełek! Dzięki takim bezmyślnym babom PiS będzie dłużej u władzy.
    Przecież wyborcy nie zagłosują na zadymiarzy…Wyborcy chcą mieć spokój.

  3. ROZGONIĆ TO

Z kraju