Pociągi pojadą inną trasą, będą też nowe połączenia. Kolej po raz kolejny zmieni rozkład jazdy

Niebawem wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy na kolei. Przygotowano wiele zmian w kursowaniu pociągów. Część z obecnych składów pojedzie inną trasą, przybędą też nowe połączenia.

Jak co roku w drugą niedzielę grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na kolei. W tym roku zmiany zostaną wprowadzone od 13 grudnia. Wiadomo już, że mieszkańcy Lublina będą mieli do dyspozycji 4 dodatkowe pociągi PKP Intercity. Większość, gdyż 11 z 19 połączeń z i do Lublina, będzie w kategorii InterCity. Z 9 do 12 wzrośnie liczba pociągów kursujących pomiędzy Lublinem a Warszawą, z 4 do 5 zwiększy się także liczba połączeń z Lublina do Kielc i Radomia. PKP Intercity zapowiedziało, że trzy połączenia z Lublina będą obsługiwanie przez zespoły trakcyjne PesaDART. Pociągi między Lublinem a Warszawą pojadą krótszą trasą przez Otwock dzięki kończącej się modernizacji linii nr 7 na odcinku Pilawa – Otwock.

Jeżeli chodzi o nowości w rozkładzie, to powróci pociąg TLK Górski z Lublina ze Szczecina przez Warszawę i Poznań, pociąg TLK Wyczółkowski z Lublina do Świnoujścia pojedzie przez Kielce, Wrocław, Zieloną Górę i Częstochowę a pociąg IC Morcinek relacji Lublin – Wrocław przez Kielce i Częstochowę. Skierowanie pociągów TLK Wyczółkowski i IC Morcinek najkrótszą trasą przez Kielce i Częstochowę sprawi, że czas przejazdu między Lublinem a Wrocławiem skróci się o około 75 minut. Najszybszy skład pokona tę trasę w mniej niż 6 godzin. Skład IC Morcinek poprowadzi dodatkowo grupę wagonów z i do Bielska-Białej, dzięki czemu zapewnione zostanie bezpośrednie połączenie Lublina z Podbeskidziem.

Na tory wyjedzie też nowy pociąg IC Lubuszanin relacji Chełm – Zielona Góra przez Lublin i Warszawę z grupą wagonów bezpośrednich do Gorzowa Wielkopolskiego. Zmieni się trasa składu IC Hetman Lublin – Wrocław który zacznie jeździć przez Katowice, co zapewni codzienne połączenie Zamościa, Biłgoraja i Hrubieszowa z Górnym Śląskiem. Chełm straci bezpośredni pociąg do Gliwic, który obecnie kursuje przez Lublin, Rzeszów, Kraków i Katowice oraz pociąg do Bydgoszczy. Spowodowane to jest niską frekwencją pasażerów na odcinku pomiędzy Chełmem a Lublinem.

Pociągi z Lublina do Warszawy wyjadą z Lublina o godz.: 5:58, 6:51, 7:58, 9:58, 11:57, 13:59, 16:58, 17:57, 19:02 i 19:55. Czas przejazdu wyniesie od 2 godz. i 8 min. do 2 godz. i 19 min. Pociągi do Katowic wyjadą o godz.: 6:43, 7:15, 11:30, 15:34 i 16:16, do Krakowa o godz.: 6:43, 15:34 i 18:31, do Poznania 7:58 i 13:59, do Wrocławia o 5:19, 6:43, 11:30, 16:16 i 17:57.

(fot. lublin112)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Lata remontu i w efekcie czas przejazdu na trasie Lublin-Warszawa niemal ten sam co wcześniej.

 2. po którym wiadukcie , bp robio i robio ? Buhahahahahahahahaha banda oszołomów remontowych

 3. inną trasą? coś nowego powstało? Przecież ta trasa istnieje od wielu lat Też wiadomość Chyba ktoś ma problemy z wiedzą

 4. Między Lbn a Partaczewem też remontują. Wymieniają wszystko z podbudową a prędkość wzrośnie do zawrotnych 120km/h. Tyle to ja po bułki do sklepu jadę😋 Żenada

 5. Znów te dziadowskie pessy wracają do Lublina ??

 6. pociąg do każdego domu w każdej zabitej dechami wiosce, postulat pisu prawie się spełnia, tylko dlaczego już nie ma pociągu do Gdyni przez Łuków, Siedlce , Olsztyn. Jechało się 26 godzin i to był rekord świata

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”