Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wandzin: Zasnął za kierownicą, doprowadził do czołowego zderzenia aut. Pięć osób rannych, w tym dwie ciężko AKTUALIZACJA

W niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 19 w Wandzinie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Pięć osób trafiło do szpitala, dwie z nich są w stanie ciężkim.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 20:10 w Wandzinie, na drodze krajowej nr 19 na odcinku Lublin – Lubartów. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i volkswagen.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubartowskiej drogówki wynika, że kierujący volkswagenem passatem jadąc w kierunku Lubartowa, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem.

W wyniku tego jedna osoba została zakleszczona w rozbitym peugeocie, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych aby ją ewakuować. Łącznie poszkodowanych zostało 5 osób, w tym dwoje dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Jak nas poinformowano, wstępne relacje świadków wypadku wskazują, iż kierowca volkswagena zasnął podczas jazdy.

Droga krajowa nr 19 jest całkowicie zablokowana. Ruch kierowany jest na objazdy przez Rokitno – Jawidz – Niemce. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 23. Na miejscu pracują lubartowscy policjanci, trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Informację o zdarzeniu przekazali nam nasi Czytelnicy – Dziękujemy!

2016-06-19 20:52:12
(fot. lublin112.pl)

23 komentarze

  1. Ale bajer. Jak zasnął to dlaczego nie rozpiepszył się na wiadukcie?

    • Studętkom jezdem to wiem, że...

      Na wiadukcie jeszcze nie spał, a nawet jakby zasnął, to wiedział, że bezpieczniej jest iść na czołówkę niż spaść z wiaduktu komuś na kapelusz.

  2. Krzysztof Michniak

    Skąd były poszkodowane osoby?

Z kraju