Za walkę o tor dla Lublina stanęła przed sądem. Ten ją uniewinnił

Inicjatorka protestów dotyczących budowy nowego toru dla Lublina została oskarżono pod koniec stycznia za zorganizowanie nielegalnej pikiety. Dowodem miało być zdjęcie. Dzisiaj została uniewinniona.

Pod koniec stycznia lokalne władze nie zgodziły się na protest zwolenników budowy nowego toru dla Lublina. Część osób jednak zignorowała zakaz i protestowała na ulicach miasta. Beata Pocheć, organizatorka m.in. ostatnich protestów, została wezwana na komendę policji jako osoba podejrzana o popełnienie wykroczenia dotyczącego zwoływania nielegalnych zgromadzeń i uczestniczenie w zakazanych zgromadzeniach.

W styczniu na Placu Łokietka zostało wykonane zdjęcie, na którym widać Beatę Pocheć. Miało ono posłużyć jako dowód udziału w nielegalnym zgromadzeniu i przewodniczeniu mu. Na komendzie pani Beata tłumaczyła, że nie uczestniczyła w żadnej pikiecie tylko szła na sesję rady miasta.

Pikieta oczywiście była planowana, ale pani Beata nawoływała aby nie brać udziału w zgromadzeniu, na które nie ma pozwolenia. Lokalne władze wtedy negatywnie zaopiniowały pisemne zgłoszenie protestu. Część osób jednak wyjechała na ulice Lublina blokując je.

Beata Pocheć przyznaje, że cała ta sprawa to celowe działanie aby uczestników protestu zastraszyć.

Podejrzana wyjaśniła w sądzie, że protest był odwołany a ona sama w nim aktywnie nie uczestniczyła. Pomocne dla sądu w ocenie postępowania Beaty Pocheć było nagranie z monitoringu.

– To co widzieliśmy na tym nagraniu nie może wskazywać na to, że pani przewodniczyła zgromadzeniu. Osoba przewodniczy zgromadzeniu zdaniem sądu kiedy kieruje pewną grupą osób, wydaje polecenia tym osobom, kiedy jej rola na tle tej grupy jest w zasadniczy sposób widoczna. Z pani zachowania nie wynikało, że pani przewodniczyła temu zgromadzeniu – powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Sądu Rejonowego w Lublinie Joanna Bis-Banach.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

2015-05-27 17:20:41
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

  • czy pani sędzia ma za nic ludzi pisząc o nich „pani” – z małej litery… bo ona wyrokuje, kto winien, a kto nie?

   • Czytanie ze zrozumieniem się kłania.. w uzasadnieniu wyroku POWIEDZIAŁA!! Nie wiem czy mówiła z małej czy wielkiej litery..

 1. Brawa dla sądu za zachowanie zdrowego rozsądku.

 2. Jak można walczyć o coś czego juz nie ma i nigdy nie było ?

 3. W szkole na lekcjach historii uczono nas, że w PRLu spotkanie więcej niż dwóch osób na ulicy było „nielegalnym zgromadzeniem”. Dzisiaj na „legalne” zgromadzenia trzeba mieć pozwolenia, pozytywne opinie, bo inaczej wyrok. Komuna wróciła wraz z nastaniem władzy łysego z „hamburga”. Żuku! Lubisz Swoją Wieś? To tam wracaj!

  • Gdyby nie Żuk to jeździłbyś dalej po kocich łbach swoim zdezelowanym passatem albo golfem, ew. BMKą 20 letnią, więc japa pajacu, bo pieprzyć tylko umiesz, chcecie toru to na wsi u grubej sobie zorganizujcie.

   • Dokładnie 100/100.

   • O moim „zdezelowanym” aucie to ty buraczku możesz tylko pomarzyć patrząc zza szyby autobusu i narzekając, że twój kochany robal znowu ceny biletów podniósł. 😉
    I skończ tą propagandę, bo tak spier…lonych remontów ulic to świat nie widział! Zapraszam na JPII, Filaretów, Krochmalną i Zemborzycką! Jeździmy po kocich łbach.
    A w japę to sam wiesz co ci twój ojciec wkładał.
    Lubisz Swoją Wieś? To tam wracaj. Bydłu trzeba obrządzić! Chociaż ch… wie czy sam się czasem z obory nie urwałeś.
    Zazdrościsz Beacie, że ma co jeść? U ciebie na wsi same kartofle i szczaw na talerzu? 😉

   • Hehehe pajac to jestes Ty to po pierwsze . Po drugie nie przypominam sobie zeby gdziekolwiek w Lublinie byly kocie lby kiedy Twoh ulubiony łysy obejmowal stołek . Po trzecie nikt Ciebie nie obrażał wiec i Ty racz zamknać morde . Siedz dalej w domu i nie rob nic zobaczymy czy za pare lat nir bedziesz plakal bo Twoj syn bedzie jezdzil po ulicach zamiast wyszalec sie na torze . Bo milosnikow sportow motorowych jest coraz wiecej i smiem przypuszczac ze potomstwo wielu z was drodzy hejterzy tej akcji bedzie stawialo na sport motorowy . Budujcie dalej stadiony na ktorych sie nic nie dzieje i przynosza tylko i wylacznie straty . Zobaczymy jak dlugo to wszystko pociagnie …

   • ZRYJ GRUZ, mowisz o remontach dróg wykonywanych przez LPRD S.A. z siedzibą przy ulicy Zawieprzyckiej nr 3, które to przedsiębiorstwo nawet nie potrafi zrobić scieżki rowerowej, nie wspominając o tym że działa na niekorzyść mieszkańców Hajdowa, zatruwając środowisko, a co dostało zgodę od tak wychwalanego ciebie Żuka? no bo jeśli o tym mowisz to gratuluję obiektywizmu człowieku. Ostatnie wybory dały dowód temu że wasza propaganda przestaje działać a wy (PO i inne gady przy korycie) jesteście oderwani od rzeczywistości. Jaka hipokryzja panuje w tym miescie, gdzie z jednej strony Żuczek kombinuje żeby sprzedać działeczke w atrakcyjnej okolicy pod pretekstem niby to olbrzymiego hałasu wywołanego popierdywaniem motorków od czasu do czasu, a z drugiej strony wydaje pozwolenie wymienionemu wcześniej LPRD na montaż urządzeń do produkcji asfaltu tuż pod oknami domów w którym mieszkają ludzie. WIec prosze cie nie pieprz mi tu głupot o tym twoim Żuczku że tyle dla tego miasta zrobił, bo nie jest on wcale takim wspaniałym gospodarzem jak mówisz.

   • właśnie dzięki Żukowi wiem kiedy wjeżdżam do miasta, bo na tych kocich łbach, o których piszesz, że już ich nie ma, nie da się więcej jechać niż 40 km/h. Dokładnie to mam na myśli całą ul. Osmolicką.

 4. a oni straszą pis’em

 5. Dobrze! Posadzić grubą torbę i dopakować grzywnę 15000zł za blokowanie miasta i utrudnianie normalnym ludziom życia przez organizowanie tych śmiesznych widowisk z polepionymi, stjuningowanymi repciami w roli głównej. Brawo dla organów ścigania.

  • Janusz Maj Żyje

   powinni wszystkim z tymi śmiesznymi hasłami „walczymy o tor” zrobić na czole tatuaż kończący to zdanie „blokując miasto”. Serio, dzięki bandzie dzieciaczków z klas maturalnych kilka karetek miało problem z dotarciem na wezwanie. Oby przy następnej akcji blokowania miasta trafiło na kogoś z nich. Ciekawe co wtedy, ha. ha. ha.

 6. Ale berta…;)

 7. A po dzeszczu będzie słońce

  Arogancja władzy (W styczniu na Placu Łokietka zostało wykonane zdjęcie, na którym widać Beatę Pocheć) bo kto za tym stoi????????Beata Pocheć przyznaje, że cała ta sprawa to celowe działanie aby uczestników protestu zastraszyć.
  To jest reżim a nie władza . Skłonna jest wszelkimi sposobami zastraszyć, upodlić ludzi , byle przy korycie się utrzymać.

  • A no patrz – chcą zastraszyć a jednak pozwolenie na zgromadzenia i przejazdy przez miasto blokujące ruch dostają i wdł ciebie to jest reżim? 😀 Zastanów się co piszesz 😀

 8. Ten kraj już schodzi na psy. Sądzić kogoś za taki bzdet? Tym razem Sąd wykazał się zdrowym rozsądkiem. Ale a’propos toru: dalibyście już sobie spokój. W większości komentarzy nawet tematycznie nie związanych z komentowaną treścią można znaleźć wpis „bo gdyby był tor”. Gdyby był to by był. Ale takie komentarze są już nudne i nie przynoszą pozytywnych efektów. Żenada.

  • Mecenas obrońca toru

   Gdyby był tor…to miałbyś trochę więcej humoru i dystansu do interneta 🙂

   Trolowanie w stylu ” gdyby był tor” jest tym lepsze im tego więcej i ak najbardziej nie na temat,

   A że nie przynosi „pozytywnych efektów”….czy to ważne !? Ważne to…gdyby był tor.

 9. Ta Pani zupełnie przypadkiem się tam znalazła i udzielała wywiadu? Żałosne. Szara eminencja- przewodniczka stada baranów. Chcecie tor – walczcie z Żukiem pod jego Gabinetem lub Areną. Może za 3 lata coś wskóracie- choć i tak wątpię.Zadłuży miasto do granic możliwości i PObiegnie PO nagrodę do Tuska. Baz waszych protestów miasto jest zakorkowane. Brak pieniędzy na dokończenie wielu inwestycji ( przedłużenie Głębokiej w obu kierunkach, przebudowa Sowińskiego, połączenie Dywizjonu 303 z Wrotkowską i wiele innych) a Wam się TORU zachciewa.

 10. Po raz kolejny stawiam pytanie do „walczących” o tor: rozumiem, że mieszkańcy Lublina mają go Wam zafundować. A kto ma płacić za jego utrzymanie ? Proszę o odpowiedź, bo ja, w przeciwieństwie do większości „walczących”, płacę podatki w tym mieście. Proszę także o nieobrażanie, opluwanie, poniżanie wszystkich, którzy śmią mieć inne zdanie od Waszego !

  • Co do kosztów budowy, czy jak wyżej fundowania, to środki i to nie małe „zafunduje” deweloper, który wykupił tereny wokół toru i w prezencie od miasta otrzyma atrakcyjną działkę. Chyba że już „zafundował” coś innego i komuś innemu, na koszt mieszkańców Lublina. Zaś co do utrzymania toru, to zapotrzebowanie na imprezy związane ze sportami motorowymi jest na tyle duże, że taki tor nieźle jeszcze zarabia. I to jest przypuszczalny problem dla podejmujących decyzje – jak tu taką kasę przejąć.
   Dodam jeszcze, że nie jestem zwolennikiem budowy toru. No, ale gdyby był tor… 🙂

   • Dlaczego ten, kto kupił działkę od PZMot Sp. z o.o. za 9 mln zł, ma fundować cokolwiek komukolwiek ? Jaki prezent otrzymał od miasta ???
    Jeżeli tor to taki świetny biznes, takie tory powinny powstawać jak grzyby po deszczu.
    Tzw. obrońcy toru łżą w żywe oczy, aż żęby bolą.
    Takimi metodami nigdy nie zdobędziecie poparcia szerszej grupy mieszkańców Lublina.
    Jeszcze jedno: nie znam legalnie działającego toru, po którym można jeździć ZA DARMO !

 11. znudzony maniek

  hasło na dziś

  jeden protest=jedno ciastko …. no dobra może dwa

 12. Przecież walka była najpierw o utrzymanie toru, a nie budowę nowego. Po drugie, utrzymanie toru kosztowało grosze w porównaniu do takiego stadionu, na którym nikt nie gra, czy takiego basenu olimpijskiego, na którym mało kto będzie pływał. Po trzecie, ja też płacę podatki, które idą na niechciane przeze mnie inwestycje, a po czwarte, to ci tzw. przeciwnicy toru plują jadem na tym forum.

 13. jednak to strona POlicji ten lublin 112

 14. Wiecie co, dorzucę się wam do budowy tego toru, ale przestańcie pisać, bo mam dość tych prostackich komentarzy obrońców nie istniejącego toru. Kto wam bronił go kupić, jak był na sprzedaż ?

  • Nie mogli tego zrobić, nie było takiej oferty. Jedynie słuszny „nabywca” znany był od dawna.

 15. Oglaszam apel o namowienie pani Beatki do zaprzestania wozenia tyleczka duuużego w autku i zachecenia ja do biegania w celu zmniejszenia swoich rozmiarow i uniknięcia rożnych dolegliwosci w przyszlosci.
  Stawy o to proszą.

 16. I to ma być demokracja? Że władze łaskawie albo zezwolą wyrazić sprzeciw konkretnemu działaniu albo nie? Chromolę taką demokrację. Wyborcy już podziękowali Komorowskiemu za dalsze ograniczanie prawa w tym zakresie

 17. Beata ,Beata ,Beata ,Beata ,Beata ,Beata – super laska jest .
  Brawo nie dawajcie się i precz z komuną.
  Dla Pani Sędzi szacun, pewnie sama popyla ładnym autkiem i wolałaby potrenować na Torze a nie dymać 50-tką po wsiowym lublinku.

 18. Co Was tak ten oburza? Ludzie chcą mieć tor i mają prawo tego chcieć od władzy, tym bardziej jeśli taki tor został zlikwidowany. Tak samo jak jedni chcą stadionów, czy basenów olimpijskich, tak inni mają prawo chcieć budowy toru. Jakoś Wam nie przeszkadza płacenie podatków, z których będzie utrzymywany stadion, który pewnie nigdy nie stanie się rentowny, basen olimpijski?? ilu w Lublinie jest olimpijczyków? Olimpijska czy jakaś inna bieżnia dla biegaczy – to samo. Nikomu nie przeszkadza że do lotniska trzeba dopłacać 800 tyś zł miesięcznie, a wszystkich tak boli ten tor. Więc się pytam, skąd ten ból d…? Może tor nie przyniósłby miastu nie wiadomo jakich dochodów, ale w postaci podobnej jak był do tej pory, nie sądzę żeby trzeba było do niego dokładać.

  • Obiektywnie tor nie należał do miasta.
   PS
   basen olimpijski nie oznacza, że mogą w nim pływać tylko olimpijczycy, tylko ma wymiary olimpijskie i mogą być tam organizowane imprezy sportowe klasyfikowane w międzynarodowych rankingach. Podobnie z innymi obiektami sportowymi. Lotnisko zaś to przyszłość dla regionu, który ma większe aspiracje, niż bycie zaściankiem Europy. Jeżeli ktoś nie widzi tak oczywistej różnicy, to powinien bardziej przykładać się do nauki w szkole i czasami poczytać coś więcej niż elementarz 🙂

   • Wiem co oznacza basen olimpijski, jednak żeby spełniał standardy olimpijskie musi być to tego odpowiednio przygotowany (czyt. odpowiednio droższy w budowie). Lublin w tej dziedzinie niczego sobą nie reprezentuje, więc kto i po co miałby tu przyjeżdżać? Nie powiedziałem, że lotnisko, basen czy stadion są złe i niepotrzebne, tylko że nikt nie marudzi że trzeba do nich dokładać, a wszyscy głośno krzyczą „jak chcecie tor to sobie wybudujcie”. Ok, ja w takim razie mówię, jak chcecie baseny i stadiony to też sobie budujcie.
    Masz dziwny tok rozumowania. Twoim zdaniem na torze nie można organizować imprez i zawodów?
    Ja naukę mam już za sobą, ale Ty masz czas jeszcze się ogarnąć – przyda się nauka czytania ze zrozumieniem.
    Swoją drogą, to też sobie doczytaj, tor należał do miasta zanim został przekazany do pzmotu, więc jak nie masz o czymś pojęcia to się nie kompromituj.
    Pozdrawiam

    • Taaak, ty umiesz czytać i jesteś baaardzo ogarnięty, więc może mnie oświecisz, kiedy miasto przekazało tor PZMot ? (Mała podpowiedź: 1978 r.) Teren należał do Lublina a PZMot był użytkownikiem wieczystym. A decyzja o sprzedaży tego prawa zapadła po tym jak prezydent (o dziwo) Wasilewski, chciał zrównać stawki podatku, co wiązało się z olbrzymią podwyżką dla PZMot i decyzja ta została zaskarżona, a sprawa wylądowała w sądzie. Szkoda, że ty naukę masz już za sobą, bo gdzieś słyszałam że człowiek uczy się całe życie 🙂
     A co do imprez, to obiekty o których wspominasz, albo są już wybudowane, albo ich realizacja jest już klepnięta, więc sam widzisz, że mamy gdzie organizować imprezy i tor nie jest nam potrzebny.
     Pozdrawiam serdecznie

     • lubelak nie z hamburga

      WOW, czaję bazę. Jesteś tubą propagandową łysego. Prawie dobrze napisał „obiektywnie”, bo kompromitujecie się na każdym kroku. Prawie, bo apelować należy do was abyście się jednak kompromitowali. Spuścimy was przy najbliższej okazji…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9319zł 0.13%
  • GBP 4.9277zł 0.44%
  • EUR 4.3438zł 0.03%
  • CHF 3.9668zł 0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Godzina dla życia – wykład otwarty na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
   Święto Pieczonego Ziemniaka w Deszkowicach Pierwszych
   Przyjdź na piknik charytatywny, pomóż małej Anielce. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka
   120 lat minęło. Strażacy z Nałęczowa będą świętować rocznicę powstania jednostki
   Poznajmy Się: Rodzinny piknik integracyjny na Kryształowym Osiedlu
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.