W Zespole Szkół nr 12 w Lublinie dyrektor zawiesza zajęcia w dwóch klasach

Kolejna szkoła w Lublinie boryka się z koronawirusem. Tym razem o nauczaniu na odległość w dwóch klasach powiadomił dyrektor Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie.

– Po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Lublin oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawieszam, w okresie od dnia 21 września 2020 r. do dnia 26 września 2020 r., zajęcia wszystkich uczniów klas 6a i 8b. Wszystkie pozostałe oddziały w całej placówce funkcjonują stacjonarnie, na dotychczasowych zasadach – poinformował w niedzielnym komunikacie mgr Lucjan Miciuk dyrektor Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie przy ul. Sławinkowskiej.

To kolejna szkoła w Lublinie, która boryka się problemem zakażeń. Tak jak w przypadku III LO, czy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta, wybrane klasy przechodzą na nauczanie zdalne.

– W okresie zawieszenia zajęcia wyżej wymienionych uczniów będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – przekazał mgr Lucjan Miciuk.

Do dnia 20 września 2020 r. w regionie potwierdzono łącznie 2118 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1665 ozdrowieńców i zarejestrowano 34 zgony. Aktualnie 120 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 5652 poddanych kwarantannie i 175 objętych nadzorem epidemiologicznym. W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego nie zarejestrowano nowego ogniska SARS-CoV-2.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Już by dali spokój i zamknęli wszystko. Po co ta ściema. Jak mi ktoś mówił dwa miesiące temu że podczas drugiej fali będą skupiać się na dzieciach i szkołach to nie wierzyłem ale jak widać plan był ułożony wcześniej a teraz jest realizacja.

 2. Nic dziwnego że coraz więcej szkół zawiesza lekcje skoro nikt nie przestrzega min. w ZS12 zasad bezpiecznego odstępu, nauczyciele nie przypominają dzieciom o dezynfekcji rąk a gdy rodzice i opiekunowie czekający przed szkołą podają sobie ręce na przywitanie i stoją w dużych grupach blisko siebie.
  Do tego wystarczy przejść się do sklepu gdzie w kolejce stoją ludzie tak blisko że czuć oddech na plecach, w kościołach siedzą ludzie w ławkach ściśnięci itp

  • Dezynfekcja rąk jest bez sensu. Idzie człowiek i pcha wózek który wziął z dworu a który wcześniej dotykało kilkadziesiąt osób. Wchodzi do sklepu i dezynfekuje dłonie po czym kładzie ręce na rączce. Widzisz bezsens tego czy jest to dla ciebie zbyt trudne. Jak widać to nie ma sensu a ludzie mimo wszystko do tej pory masowo nie umierają ani nie chorują. Zakażenia wykrywane tymi pseudo testami to można sobie podawać nawet w milionach bo i tak nie mają znaczenia poza propagandą. Jeżeli jeszcze nie rozumiesz to za te testy płacimy my podatnicy podobnie jak za respiratory których nie ma i maski bez atestów. Przestań bredzić i zastanów się jaki sens ma noszenie apaszki na twarzy bo takie są zalecenia. Wiesz dla czego nie każą nosić rękawiczek ? Bo wirus przeniknie przez gumową rękawicę bo pory w niej są zbyt duże i nie zatrzymają go podobnie jak prezerwatywa nie zabezpiecz przed aids. Skoro rękawiczka gumowa nie zabezpiecza to szmatka na twarzy coś zmieni ?

   • Mario, widać że gumowa rękawica nie pomogła bo teraz siedzisz i piszesz głupoty.

    Maseczka ma chronić żebyś nie wydychał wirusa.

    • Jakoś główny inspektor sanitarny pan pinkas nie podziela twojego zdania. Uważasz ze dyrektor sanepidu mówi głupoty ? Ja tylko przytaczam jego słowa które wypowiedział podczas wywiadu telewizyjnego. Uważasz że kłamał ? Minister zdrowia jest jeszcze lepszy bo stwierdził że jak ktoś jest zakażony a nie ma objawów to nie zaraża. Ja gadam głupoty czy rządzący ? Otwórz oczy człowieku bo powielasz brednie telewizyjne.

     • ” Ja tylko przytaczam jego słowa które wypowiedział podczas wywiadu telewizyjnego”
      Wyłącz ten telewizor foliarski eunuchu i zacznij myśleć samodzielnie.

 3. Bredzisz Mario, na nocnej zmianie. Weź sie za robote bo ZST leży….

 4. Tak zwana pandemia koronawirusa wykazała, jak dziadowska i antyludzka jest nasza służba zdrowia. Lekarze nie leczą, tylko udzielają teleporad, których wartość i skuteczność jest co najmniej dyskusyjna. Gdy teraz wszyscy powrócili do swojej pracy część lekarzy się zbuntowała przeciwko normalnemu trybowi przyjmowania pacjentów. Ponieważ… mogą się zarazić. Jednocześnie często ci sami lekarze, prywatnie po godzinach pracy w swoich gabinetach już się nie boją. Bo kasa ucieknie. A w przychodni pensja jest, czy przyjmie się pacjenta czy nie, to NFZ im za to zapłaci. I to jest po prostu skandal.

  • A ty zdajesz sobie sprawę że lekarz w przychodni podlega komuś wyżej tak jak ty podlegasz szefowi w miejscu pracy? A prywatnie możesz sobie robić wszystko co chcesz-już na własną odpowiedzialność.?
   Poza tym nie wiem gdzie wy wszyscy się leczycie. Jutro jadę z ciotką do lekarza (na NFZ) i nie było nawet o teleporadzie, a sama mam wizytę u ortopedy i zapisałam się normalnie i normalnie na nią pójdę…

 5. A na mieście carnavale i inne imprezy, tłumy się bawią. A na dzieci i mlodzież się uwzięli teraz. Tak jak wcześniej zapowiadali. Zamykają w domach z całymi rodzinami, po co sie mają kształcić i byc madrzejsi od rządzących. Nauczyciele też przeciwko swoim uczniom, prawda ich nie intetesuje. Czy podwyżki za ten terror maja obiecane?

 6. 9 miesięcy plandemii. 34 zgody w woj. lubelskim na ponad 2 miliony ludzi. Ludzie, słabe to jest. Rząd planuje 2 falę, PLANUJE. Czyli wiedzą, że to będzie, bo wirus był w społeczeństwie od dawna. Teraz to tylko NIBY wykrywają.

 7. Sławin zaczyna chorować po komunii 6.09 w Parafii na Willowej. Nowo mianowany Proboszcz dziś na FB powiadomił, że ma wynik dodatni i jest na kwarantannie.

 8. I tak nalezy robic

  Ojciec ucznia z Dolnego Śląska wysłał szkole przedsądowe wezwanie do tego, aby dyrekcja placówki przestała zmuszać dziecko do noszenia maseczki w celu ochrony przed koronawirusem.
  Jak informuje Wirtualna Polska, sprawa ma precedensowy charakter. Ze względu na dobro dziecka, ojciec nie chce podawać swoich personaliów.

  Zdaniem rodziców, dyrekcja szkoły zmusza chłopca, by zakładał maseczkę, choć wywołuje to u dziecka stres. Jeśli uczeń nie założy maseczki, spotyka go publiczna krytyka, co rodzice oceniają jako nękane psychicznie.

  Do szkoły zostało już wysłane przedsądowe wezwanie o zaprzestanie takich działań.

  Zrodlo: www. rp. pl/Edukacja-i-wychowanie/309189948-Koronawirus-ojciec-ucznia-chce-zlozyc-donos-na-szkole-za-maseczki.html

 9. Świrus wybiera teraz szkoły, a w biedrach dalej nie ma świruska. Wiadomym jest, że większa przestrzeń i bezpieczeństwo jest w biedrze 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach