Na Rynku Starego Miasta królował miód i wszystko, co z nim związane (zdjęcia)

Już po raz drugi w Lublinie zostało zorganizowane Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. Jak wyjaśniali pszczelarze, w tym roku miodu jest bardzo mało, zapewnili jednak, że z pewnością go nie zabraknie.

W niedzielę na Rynku Starego Miasta w Lublinie zorganizowane zostało Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. Była to druga edycja tego wydarzenia, które ma na celu promocję marki lubelskiego miodu, jest także okazją do podziękowania pszczelarzom za ich ciężką pracę. Głównym punktem programu był kiermasz sprzętu i produktów pszczelich, na który zjechało wielu wystawców.

Święto Miodu rozpoczęło się mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Nabożeństwo odprawione zostało w intencji pszczelarzy. Uhonorowano też najlepszych pszczelarzy oraz osoby zasłużone dla lubelskiego pszczelarstwa. Jak wskazywano, województwo lubelskie jest liderem w Polsce jeżeli chodzi o liczbę pszczelich rodzin. Z kolei w Pszczelej Woli znajduje się jedyna w Europie szkoła pszczelarska.

Również miód z naszego regionu wyróżnia się na tle miodów z innych części kraju. Wszystko dzięki temu, że Lubelszczyzna wciąż należy do najczystszych regionów w Polsce. Do tego jej typowo rolniczy charakter sprawia, że znajduje się tu szereg miododajnych roślin. To wszystko sprawia, że miody wyróżniają się smakiem oraz wysoką jakością.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Gryzą te pszczoły na zdjęciu ?

 2. Te pszczoły to bardziej wyglądają jak osy 😁

 3. Jeśli ktoś ma dobre jakościowo miody to nie potrzebuje się reklamować na targach jeden drugiemu przekazuje informacje.ostatnio kupiłem spadziowy iglasty.z pasieki z Bieszczad jakość bardzo odbiega od norm bardzo dużą ilość cukru w miodzie.ja mam przczelarza z okolic Zolkiewki jakość i smak naprawdę super orzą przystępne ceny dla każdego.

  • Prawda, miodu malo, znajomy wszystko sprzedal. Skoro nadal maja sprzedawcy miod to najbardziej prawdopodobne ze drogo albo z domieszkami.

 4. miodu nie zabraknie – import z ukrainy i chin i potem mieszanko w wykonaniu januszy biznesu psuje cene a o jakiejkolwiek jakości nie może być mowy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL