Były wojewoda lubelski Przemysław Czarnek może zostać ministrem sprawiedliwości. Jutro ostateczna decyzja

Dzisiaj wieczorem pojawiła się informacja, że Prawo i Sprawiedliwość wśród następców Zbigniewa Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości widzi byłego wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka. Ostateczne decyzje będą podejmowane jutro.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy sprawił, że coraz głośniej mówi się o tym, że Prawo i Sprawiedliwość może zdecydować się na rząd mniejszościowy bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia. To z kolei oznacza, że Zbigniew Ziobro straci stanowisko ministra sprawiedliwości. Sytuacja ta związana jest z głosowaniem, jakie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek w Sejmie, nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

Wtedy to część posłów nie zastosowała się do dyscypliny podczas głosowania i wyraziła swój sprzeciw. Przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Takie samo stanowisko miało dwóch posłów Porozumienia, a kolejnych 15 wstrzymało się od głosu.

Dzisiaj wieczorem pojawiła się informacja, że Prawo i Sprawiedliwość wśród następców Zbigniewa Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości widzi byłego wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka, który obecnie z ramienia PiS jest wiceszefem sejmowej komisji sprawiedliwości. Drugim z kandydatów ma być Małgorzata Wassermann. Jak wynika z ustaleń m.in. Polskiej Agencji Prasowej czy też portalu DoRzeczy.pl, największe szanse ma właśnie Przemysław Czarnek. Jednak ostateczne decyzje będą podejmowane jutro.

Na poniedziałek zaplanowano bowiem spotkanie kierownictwa partii Prawo i Sprawiedliwość. Politycy PiS wskazują, że jeśli kierownictwo zdecyduje o usunięciu Ziobry z rządu, najpoważniejszym kandydatem na nowego ministra sprawiedliwości będzie Przemysław Czarnek. Wszystko będzie jednak zależało od tego, jak potoczą się dalsze rozmowy między PiS a Solidarną Polską.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

56 komentarzy

 1. OMG! Im głupszy tym szybciej awansuje :/

 2. Kolejna miernota…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach