W zamojskim ZOO zbudowano park linowy

Już za kilka dni zwiedzający zamojski Ogród Zoologiczny będą mogli skorzystać z parku linowego. Obiekt został już ukończony i niebawem nastąpi jego otwarcie.

Park linowy przeznaczony będzie dla dzieci, wybudowano go obok istniejącego placu zabaw, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Składa się z 12 platform zamontowanych na drzewach a pomiędzy nimi na stalowych linach rozpięte są różne przeszkody otoczone siatkami asekuracyjnymi, także dzieci będą całkowicie bezpieczne.

Oprócz parku linowego w ogrodzie zoologicznym prowadzone są prace przy remoncie toalet. Ze starego budynku zostaną jedynie ściany i dach, wszystko pozostałe zostanie zmodernizowane Ich wnętrze zostanie w całości wyremontowane oraz dostaną nowe wyposażenie. Dodatkowo toaleta dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dla dzieci, dzięki umieszczeniu na niższej wysokości urządzeń. Pojawi się również miejsce, gdzie rodzice będą mogli przewinąć niemowlęta.

To nie koniec zmian jakie czekają ogród. Smakosze domowej kuchni niebawem będą mogli skorzystać z pierogarni. Budowa budynku wraz z ogródkiem w którym będą stały stoliki z parasolami zakończy się w wakacje. Jednocześnie będzie się tu mogło stołować 80 osób. Wypiękniał także wybieg dla gibonów, zamiast metalowych słupów, pomiędzy którymi skakały małpy, pojawiły się same naturalne elementy. Z Roztocza przywieziono sześć dębów, które postawiono w wybiegu i teraz małpy mogą skakać pomiędzy koronami drzew.
null

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja