Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczyna się remont najbardziej zniszczonej drogi wojewódzkiej

Drogowcy przystąpili do remontu jednej z najdłuższych, z największym natężeniem ruchu, a tym samym najbardziej dziurawej drogi wojewódzkiej w naszym regionie.

Na remont trasy 835 wszyscy kierowcy czekają od dawna. Oprócz jednego, niedawno wyremontowanego odcinka pomiędzy Biłgorajem a Frampolem, droga jest w fatalnym stanie, wąska bez utwardzonych poboczy a jednocześnie liczne ubytki nawierzchni i koleiny sprawiają że jazda nią jest wyzwaniem zarówno dla kierowców jak i pojazdów. O jej remont od dawna zabiegały samorządy oraz posłowie z powiatu biłgorajskiego Genowefa Tokarska, Potr Szeliga oraz Stanisław Żmijan.

Niewiele brakowało a remont by się rozpoczął już w ubiegłym roku, jednak inwestycja ta znalazła się na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego oraz na liście rezerwowej programu Rozwój Polski Wschodniej. Dopiero pod koniec października ub. roku ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Samorząd Województwa Lubelskiego wyłożył na ten cel 50 mln zł, pozostałą kwotę szacowanego na 160 mln projektu miało pochodzić z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Tymczasem okazało się, że wykonawca zażyczył sobie za całość robót niecałe 90 mln.

Remontowany będzie odcinek o długości 27 km pomiędzy Frampolem a Wysokiem. Nawierzchnia zostanie poszerzona oraz wzmocniona, pobocza będą utwardzone, wybudowane zostaną także chodniki, ścieżki rowerowe oraz drogi serwisowe. Na odcinkach gdzie dróg serwisowych nie można utworzyć, zostaną wyremontowane i rozbudowane drogi wewnętrzne. Oprócz tego powstaną nowe zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych z kostki betonowej oraz oświetlenie. W ramach projektu powstanie też parking w Hucie Turobińskiej. Nawierzchnia drogi otrzyma również warstwę ścieralną. Koniec prac i zarazem oddanie trasy ma nastąpić w październiku 2014 r.

Droga wojewódzka nr 835 Prowadzi z Lublina przez Biłgoraj w kierunku Przemyśla a dalej Rzeszowa czy też Bieszczad i jest jedną z kluczowych tras w naszym województwie. Kierowcy przez kilka miesięcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu wynikającymi z prowadzenia remontu. W wielu miejscach wprowadzany będzie ruch wahadłowy.

Komentarze wyłączone