W Warszawie trwa protest rolników. „Rolnicy mówią dość!” (wideo)

Od rana w Warszawie trwa protest rolników przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Projekt, którym w środę zajmie się Sejm, zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

W środę o godzinie 9 w Warszawie przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się protest rolników, którzy chcą wyrazić sprzeciw wobec projektu nowych przepisów m.in. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.

Projekt przewiduje również zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, dopuszcza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, wprowadza kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, zabrania trzymania psów na łańcuchach oraz zakłada utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA.

Jak oceniają rolnicy i niektórzy politycy ustawa jest „antypolska”, a zawarte w niej rozwiązania to „poderżnięcie gardła polskiej gospodarki rolnej”. Podczas porannej manifestacji padły okrzyki „Kaczyński zdrajca wsi”.

 

 

 

 

(fot. wideo Agropolska, Agrounia, Konfederacja)

Zobacz również

44 komentarze

 1. szczególnie zakaz trzymania psa na łańcuchu zrujnuje kraj! bo kojca 5×5 zbudować nie można…

  • Niemcy się ucieszą

   • jak widać querty jest ofiarą manipulacji TVPiS czyli odwracanie uwagi pierdołami od istotnych problemów…
    bo problem psów najważniejszy…. oj pożyteczni wielbiciele PiS… żal…

    • jak by zainwestował kilka milionów w chów zwierzyny futerkowej i nagle ktoś mu zakazał chowu to by inaczej piszczał… na szczęście querty nie grzeszy inteligencją, która koreluje z empatią i nie jest w stanie wyobrazić sobie jak to jest być w takiej sytuacji…
     Czym się różni chów zwierząt futerkowych i ich ubój z chowem i ubojem zwierząt na mięso..
     przecież jeść można pokarmy roślinne…
     HIPOKRYCI!!!!!

     • „kilka milionów” to cie poniosła fantazja, klatki z pozłacanego drutu muszą być. Chyba już się obłowili mordując zwierzaki kilka lat, a jeść musisz co tam chcesz a w futrze nie musisz chodzić to jest ta różnica. Futro to nie elementarna potrzeba człowieka a zbytek i próżność. Wiem do takich jak ty hodowców nic nie dotrze bo kasa i jeszcze raz kasa przesłania oczy.

    • gdybyś potrafił 2 zdania przeczytać ze zrozumieniem, nie napisałbyś tego komentarza kocie.
     odniosłem się do jednego z postulatów protestujących, który moim zdaniem w ramach protestu w ogóle nie powinien się pojawiać – bo zakaz trzymania psów na łańcuchach jest jak najbardziej słuszny. na prawdę nie brakuje na wsi miejsca, by ogrodzić 30 metrów kwadratowych podwórka siatką, a zwierzak robiący za całodobowy monitoring za miskę żarcia ma trochę lżej!
     na prawdę geniuszu – powrót do podstawówki albo zwrot pieniędzy państwu za straconą edukację!!!

  • Kojec 5×5 to 1.5. Tysia – łańcuch 15 zl

   • 4 pale i ze 30m siatki ogrodzeniowej 2m wysokości = 700zł. a gdy się zbuduje przy ścianie zabudowań może odpaść połowa kosztów.

 2. Dopiero się zacznie , prezes wielbiciel kotów .wybraliśta to mata

  • Zacznie się jak UE odetnie dotacje dla rolników za eurosceptyczne pomysły parti rządzącej. Trochę niestety już za późno. Bo jak się mówiło, ostrzegało, to przecież każdy kto się z nimi nie zgadzał był tym złym. Także powodzenia, niech radzą sobie teraz sami, nawet nie potrafią przyjąć na klatę konsekwencji swoich decyzji.

  • No jasne pies sie nie potrafi podkopać i nie trzeba pod siatką nic robić

 3. Dobrze, niech cisną gang kaczora za te bezmózgie pomysły.

 4. To nie rolnicy, to hodowcy zwierząt na futra, ludzie którym kasa przesłoniła wszystko i odebrała resztki jakiegokolwiek szacunku do zwierzęcia. Jacy oni biedni aż strach pomyśleć jak będą przymierać głodem po wprowadzeniu ustawy. Wziąć pały i rozgonić to w pis..u

  • Racja. Nic dodac, nic ująć.

  • Tu nie chodzi tylko o hodowców zwierza na futra tu chodzi o cały projekt,, piątka dla zwierząt,,. Zgodnie z tą ustawą to i w zoo nie powinniśmy trzymać zwierząt. Pokazy np psów też powinny być zakazane. Jest tam takie fajne zdanie że zakazuje się wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, a czym jest zoo, derby czy pokazy psów i kotów jak nie rozrywka. Niedługo to zakarzą nam oddychać.

   • W zoo musimy trzymać zwierzęta bo inaczej wszystkie by wystrzelani na mięso i skóry i następne pokolenie nie wiedziałoby jak dzikie zwierze wygląda. A tak może chociaż część gatunków ocaleje. Co do wystaw i pokazów ani to fajne ani dobre udawać, że pies czy kot możne być lepszy lub ładniejszy od innego, najlepiej to nauczyć sztuczek, żeby udawał człowieka dla uciechy gawiedzi. Prości ludzi, proste rozrywki i potrzeby, tyle i aż tyle. Ci co hodują na ubój rytualny są dwa razy gorsi od tych co to jedzą, oni sobie raczek krwią nie plamią a za pieniądze opłacają głupszych od siebie żeby im mięsko dostarczyli i utłukli zwierza zgodnie z ich widzimisię. To to już totalne dno. Dla pieniędzy lud się podli.

    • Nie ma jak być ciemniakiem. Zamiast przeczytać o co chodzi to dajesz się ponieść wyświechtanym w telewizji sloganom. Najpierw przeczytaj ustawę a następnie się wypowiadaj. W innym przypadku robisz z siebie cymbała bo nie masz na jaki temat piszesz.

 5. W kwestii formalnej, hodowcy zwierząt na futra nie są rolnikami . Rolnik to ktoś , kto uprawia ziemie .

 6. Bardzo dobrze. SKONCZ SIE BANDYCKIE NIELUDZKIE PRAWO. Polski rolnik niema serca czy sumienia w stosunku do zwierząt. Zadziwiające jest to że jeszcze chodzą do kościoła co niedzielę …..!

  • tak, jestem za, zakazać chowu i uboju zwierząt całkowicie… a kotleta będziemy jeść ze starego buta…

  • tak, skończy się. A potem będziesz jadł niemieckie kurczaki nie wiadomo po jakiej cenie.

   • Nie niemieckie tylko izraelskie i to nie żart.

   • Cały świat baranie tak robi ! Niemcy jedzą nasze jabłka itd. My będziemy np Izraelskie kurczaki (chociaż wolałbym te z USA ) to jest lepsze i tańsze! Polska niejest i nigdy nie będzie samowystarczalna. Zresztą w dzisiejszym świecie tak się nieda.
    Zresztą jaka jest dziś nasza żywność? Najbardziej zatruta w Europie.

 7. Bo eksponat (nie mylić z człowiekiem) gdy znęca się nad zwierzęciem dla różnorakich celów ma tak wypaczony mózg że walnąć pałą drugiego człowieka nie ma problemu.

 8. Dobrze!!! Na wsi największy elektorat pisu. Wybrali to niech mają

  • Dokładnie, sami tak wybrali to teraz powinni podkulić ogon i posłusznie wykonywać wszystko, co ich wybrańczy zarządzą. Kara za głupotę musi być.

  • Nie podszywajcie się pod rolników chodowcy szczurów.

   • Czytałeś ustawę czy tylko powtarzasz to co usłyszałeś w telewizji. Ogarnij się człowieku i nim zaczniesz się wypowiadać to zapoznaj się z tematem.

 9. „poderżnięcie gardła polskiej gospodarki rolnej” Oni o podrzynaniu gardeł ciągle myślą.
  3,14pa Krychowiak sie zmartwi jak wejdzie zakaz.

 10. Super brawo,, piątka dla zwierząt,, to kiedy zamykamy zoo, skoro nie można wykorzystywać zwierząt w celach rozrywkowych to trzeba zamknąć mini zooa, powinny zniknąć dorozki z krakowskiego rynku i zakopiańskich krupówek. A kochaną elite rządzącą trzeba zaprząc do transportu drzewa w lasach w Bieszczadach i Beskidach bo przecież koniom nie wolno tak ciężko pracować, koń ma stać ładnie wyglądać i pachnieć. Totalna bzduta

 11. Widziały gały co brały. Wolska naszych marzeń.

  • Mają jeszcze całe 3 lata, żeby zacząć mysleć, może to ich w końcu czegoś nauczy i oświeci… może.

 12. Prawidłowo to nie średniowieczne że baby musiały w futrze chodzić.

 13. Brawo PiS dobra decyzja.

 14. To nie są rolnicy nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

 15. Cieszy mnie kwiczenie tych,dzięki których głosom,mamy co mamy. Ma boleć!

 16. Ciemni ludzie jak będziecie tak bredzić bez poznania tematu to zrobią z nas niewolników. Jak można być takimi kretynami żeby nie zapoznać się z ustawą i bez zastanowienia pisać takie głupoty. Najpierw przeczytajcie ustawę a następnie zastanówcie się nad sensownością i jakie będą jej konsekwencje.

 17. Chceta to mata

 18. 11 mln zł – tyle zarabia państwo na hodowli zwierząt futerkowych, w branży pracuje kilkadziesiąt osób, jest kilku farmerów którzy żyją jak królowie z męczenia zwierząt i to oni nakrecają tą spiralę medialną bo mają najwięcej do stracenia, zwykłego rolnika to w ogóle nie dotyczy

 19. WKONCU SIE MOŻE WEZMA I POGONIĄ TEN RZAD. A swoją drogą dopiero teraz się obudzili?? Nie tak dawno głosowali na PiS rekami i nogami,z przyklaskiem księży.
  Dziś tylko księża nawołują aby bronić ten rząd. Ale w swoim interesie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach