W wakacje dowiedział się, że ma nowotwór. Apel o pomoc dla chorego Michała z Kraśnika

Apelujemy o pomoc dla 11-letniego Michała z Kraśnika, u którego lekarze w wakacje zdiagnozowali nowotwór mózgu. Jedynym ratunkiem dla chłopca są kosztowne terapie za granicą.

Łączny koszt terapii protonowej w Niemczech i immunoterapii w Meksyku to niewyobrażalna kwota ok. 600 tys zł. Bez pomocy ludzi dobrych ludzi rodzice nie będą w stanie opłacić terapii, które mogą uratować Michałowi życie.

Sierpniowe badanie rezonansem magnetycznym wykazało, iż Michał ma guza pnia mózgu o cechach glejaka. Guz zajmuje całą lewą stronę i 20% prawej. Guz znajduje się w obszarze pnia mózgu, który odpowiada za wszystkie podstawowe czynności życiowe. Odpowiada m.in. za oddychanie czy pracę serca. Usunięcie guza byłoby niezwykle ryzykowne, tym bardziej, że można by było usunąć jedynie 20% guza.

Operacja nie wchodzi w rachubę, a jedyną szansą dla Michała jest terapia protonowa. To najnowocześniejsza metoda leczenia nowotworów złośliwych. Dzięki naświetlaniu uszkadzane są konkretne komórki nowotworowe co uniemożliwia ich podział. Terapia protonowa sprawia, że zdrowe komórki pozostają niemalże nienaruszone. Powrót do zdrowia jest również o wiele szybszy niż w przypadku innych terapii. Tata Michała jest już po konsultacjach w klinice w Monachium.

Lekarze po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną zgodzili się na przyjęcie Michała. Niestety koszt takiej terapii to kwota 120 tys zł. Kolejnym etapem leczenia będzie immunoterapia w Meksyku, której koszt to kwota ok. 500 tys zł. Lekarze dają tam większe szanse na wyzdrowienie niż w Polsce. Ze względu na nieoperacyjność guza wiele możliwości leczenia odpadło dlatego terapie te są ostateczną deską ratunku.

Pierwsze niepokojące objawy pojawiły się w sierpniu, tydzień przed 11 urodzinami Michała. Zaczęło się od nadwrażliwości węchowej. Później pojawiły się codzienne kilkugodzinne drzemki. A po pojawieniu się porannych wymiotów rodzice natychmiast wykonali morfologię. Mimo, iż badania nie wykazały nic niepokojącego pediatrę zaniepokoiły objawy i od razu skierował rodziców na tomograf głowy.

Rodzice nie mają innego wyjścia jak prosić o pomoc ludzi, którym los ich dziecka nie jest obojętny.

Możliwie są dwie formy pomocy Michałowi:

1) przekazując darowiznę na rzecz Michała na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna leczenie Michała

Darowizny zagraniczne: IBAN: PL 42 1750 0012 0000 0000 3696 9636 BIC: RCBWPLPW

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka Wygrać z nowotworem mózgu.
https://www.poprostupomagam.pl/wygrac-z-nowotworem-mozgu

Losy Michała można śledzić również na profilu społecznościowym „Wygrać z nowotworem mózgu Michał Szot”.

2017-10-01 11:18:48
(fot. nadesłane)

Zobacz również

20 komentarzy

  1. przelane. wracaj do zdrowia

  2. Ile pieniędzy jest już zebrane, bo trwały lokalne zbiórki. Dziwne jest że trzeba było 600 tys. miesiąc temu, wszędzie trwały zbiórki (szkoły, instytucje itp)i nadal brakuje 600 tys?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!