Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

W tym miejscu granicę można przekraczać bardzo rzadko. Niebawem na kilka godzin otworzą przejście

Przejście graniczne w Dyniskach otwierane jest zaledwie kilka razy do roku. Pod koniec października będzie jedna z niewielu okazji, aby przekroczyć tam granicę.

Pod koniec października, w ramach corocznej akcji „Pamiętajmy o cmentarzach”, otwarte zostanie przejście graniczne Dyniska (Ulików) – Uhnów w powiecie tomaszowskim. Granicę będzie można przekroczyć w obu kierunkach, jednak tylko przez kilka godzin. Ma to pomóc zarówno Polakom jak i Ukraińcom w łatwiejszym dotarciu do grobów swoich bliskich, w celu ich uporządkowania przed nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.

Co ważne, granicę w tym miejscu można przekraczać tylko pieszo. Przejście otwarte będzie w sobotę 29 października w godzinach od 8:00 do 17:00. Jednocześnie o godzinie 11:00 na cmentarzu w Uhnowie zostanie odprawiona msza św. za zmarłych, a także w intencji pokoju na Ukrainie.

Przejście graniczne w Dyniskach otwierane jest zaledwie kilka razy do roku. Władze gminy Ulhówek od lat czynią starania, aby w tym miejscu można było częściej przekraczać granicę, np. w wakacje. W tej sprawie składane były wnioski do ministra spraw wewnętrznych, wojewody czy też komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. Lublianin nie migrant z Gorzkowa :)

    Jak do tego się odniesie Maciej S. wielki bojownik opozycji syn aktora Jerzego S. który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek? Czy to kolejny atak na opozycję? Jak by były „WOLNE SĄDY” to by sprawę natychmiast się zatuszowało?

  2. Szczurowi pijakowi wszystko wolno łun z peło.

  3. …zostanie odprawiona msza św. za zmarłych, a także w intencji pokoju na U*krainie… jakże by inaczej…
    Tylko, że siostry” i „bracia” prawosławni, takie msze ważne ino przez popa celebrowane, katoliccy szamani innych zaklęć używają…

Z kraju

Sport