Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie prac polowych wyorał uzbrojony pocisk moździerzowy

W trakcie prac polowych w Janowcu, Klikawie i Górze Puławskiej wykopana została niebezpieczna amunicja przeciwpancerna, która przenoszona lub niewłaściwie zabezpieczona mogła stanowić śmiertelne zagrożenie. Przedwczoraj na niebezpieczne znalezisko natknął się mieszkaniec Puław, który podczas prac polowych wyorał uzbrojony pocisk moździerzowy.

W ostatnim czasie mieszkańcy powiatu puławskiego kilkakrotnie alarmowali służby o znalezieniu materiałów wybuchowych z okresu wojennego, które stanowiły poważne zagrożenie dla ludzi.

Podobny przypadek miał miejsce również przedwczoraj w Puławach. W trakcie prac polowych, mężczyzna natknął się na uzbrojony pocisk moździerzowy. Po interwencji policyjnego pirotechnika, teren został zabezpieczony, a saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z Dęblina zabrali niebezpieczny przedmiot i przewieźli go w bezpieczne miejsce w celu zneutralizowania go.

Niestety, pomimo upływu tak długiego czasu od zakończenia II wojny światowej, wciąż znajdujemy niebezpieczne pozostałości z tego okresu. Ważne jest, aby pamiętać, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału nie wolno go odkopywać, dotykać czy przenosić w inne miejsce. Miejsce takiego znaleziska należy wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie zgłosić służbom, które potwierdzą, czy mamy do czynienia z niebezpiecznym przedmiotem.

(fot. Policja Puławy)

9 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  W trakcie prac polowych wyorał uzbrojony pocisk moździerzowy – to owe pole było pierwszy raz orane po wojnie ?!

  • Takie rzeczy w zimie mróz wysadza do góry,gamoniu.

   • A nie mogłeś się powstrzymać od tego gamonia, ordynusie ?

    • Matka Polka jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

     Współczesne, dzieci hodowane na lekcjach religii inaczej nie potrafią.

     • Inaczej myślącego, najlepiej zwyzywać, zmieszać z błotem, odtrącić od czci i wiary…
      To są te odwieczne korzenie kultury katolickiej…
      Na tym tle należy się cieszyć, że nie stosują już palenia na stosach, czarownic wraz czarnymi kotami i ksiąg wraz z ich autorami.
      Choć krucjaty się jeszcze zdarzają. Vide, ostatnia afgańska.

     • Matka polka najwięcej chamstwa, buractwa jest wśród dzieci lewaków, którzy nie wysylają ich na lekcje religii a potem wielkie zdziwienie, że na ulicy mordują kolegów. To wasze wychowanie bez religii i wartości. Wychowujecie cyborgów z nożem.

      • Gaviotta (spod płotta).

       Janino – o wychowaniu w w religii i wartościach wspomaganych historyczną kulturą katolicką, wspomniano wyżej.
       Brawo Vita Lij !!!

 2. To prawda że takie znależiska są niebezpieczne to są niewybuchy prawdopodobnie zawadził o coś naprzykład o drzewo i zaczoł spadać koziołkując nie uderzył zapalnikiem w ziemie teraz wystarczy tylko uderzyć w zapalnik i bum jak widać na zdjęciu zapalnik jest po tylu latach jak nowy jest nierdzewny lepiej tego nie dotykać no ale cóż ciekawosc ludzka niezna granić a potem tragedia

 3. Wzioł i zaczoł.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo