Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ten weekend rusza Słoneczny Wrotków. Bilety będą sporo droższe

Od jutra będzie można korzystać z basenów oraz innych atrakcji na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Wiadomo już, że osoby chcące skorzystać z obiektu, będą musiały sięgnąć głębiej do kieszeni.

W najbliższą sobotę, 4 czerwca, po zimowej przerwie uruchomiony zostanie ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Przygotowania do rozpoczęcia sezonu trwają już od dłuższego czasu. Wszystkie baseny zostały oczyszczone i napełnione wodą, pracownicy odnowili łazienki, pomalowali też podesty wokół basenów.

Na początek zaplanowano, że obiekt będzie czynny tylko w weekendy, w godzinach od 11:00 do 19:00. Jednak wszystko ma być zależne od pogody, jeżeli ta będzie niesprzyjająca, kompleks nie będzie otwierany. Natomiast wraz z początkiem wakacji, ośrodek ma już działać codziennie.

– W związku z dynamiczną pogodą, opadami deszczu i dosyć niskimi temperaturami w ostatnich dniach, do ostatniej chwili czekaliśmy z decyzją o otwarciu kompleksu w pierwszy weekend czerwca. Prognozy na najbliższy weekend są jednak optymistyczne, dlatego ruszamy z nowym sezonem – mówi Miłosz Bednarczyk z lubelskiego MOSiR-u.

Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewnią wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony. W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

Od tego sezonu na terenie ośrodka, tuż obok basenów, będzie działało piaszczyste boisko do siatkówki, z pełną infrastrukturą i krzesełkami dla widzów. Drugą nowością jest parking dla rowerów już na terenie kompleksu, który uruchomiono odpowiadając na sygnały od klientów. Dzięki temu rowerów nie trzeba będzie zostawiać na ogólnodostępnym parkingu, ale tuż obok basenów – na zamkniętym terenie ośrodka.

Wiadomo już, że osoby chcące skorzystać z ośrodka będą musiały sięgnąć głębiej do kieszeni. Ceny biletów wzrosły, i to dość sporo. Wejście na cały dzień dla osoby dorosłej podrożało z 21 do 35 zł, młodzież zamiast 14 zapłaci 23 zł a bilet dla dzieci od 3 do 7 lat jest droższy o 5 zł i kosztuje 12 zł. Wstęp dla dzieci w wieku do lat trzech pozostaje bezpłatny. Utrzymana została promocja „Happy Hours”, która obowiązuje od poniedziałku do piątku po godzinie 16:00. Wejściówki po tej godzinie kosztować będą odpowiednio: 25, 17 i 8 zł.

Podwyżka tłumaczona jest sporym wzrostem kosztów funkcjonowania oraz utrzymania obiektu. Mowa tu zarówno o kosztach energii, jak też pracowników.

(fot. MOSiR)

13 komentarzy

  1. Sloneczny wrotków- Syf kiła i mogiła….

  2. Ok tylko mając 4 dzieci powyżej 7 lat to taniej jechać nad jezioro z namiotem i noclegiem na 2 dni…. Zresztą jezioro a zalew o czym tu mówimy.

Z kraju