690 680 960

Minister ogłosił sukces, lecz nadzieje mieszkańców po raz kolejny utonęły w kałużach

Była kolejna szansa na przebudowę ul. Raszyńskiej w Lublinie, jednak inwestycja znów nie zostanie zrealizowana. Nawet pomimo tego, że jeden z posłów ogłosił sukces, to jednak w rzeczywistości środków na ten cel nie ma.

Na wyniki II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z niecierpliwością oczekiwali mieszkańcy Węglina Północnego, a dokładnie osiedla zlokalizowanego wzdłuż ul. Raszyńskiej. Jej nawierzchnia od dawna bowiem jest w opłakanym stanie, sporym problemem są też liczne rozlewiska wodne tworzące się po opadach deszczu. W połączeniu z brakiem chodnika wszystko sprawia, że problem z poruszaniem się mają nie tylko kierowcy, lecz również piesi. Zwłaszcza, że w tym rejonie miasta mieszka ok. 2,5 tys. osób.

Mieszkańcy o remont ulicy apelują od wielu lat, jednak bezskutecznie. Realizację inwestycji obiecywano już kilkukrotnie, jednak do tej pory nic się nie zmieniło. W 2018 roku w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 7 mln zł, później jednak środki te zostały przesunięte na inne potrzeby.

Dwa lata temu również były plany remontu tej ulicy, lecz projekt pozostał na liście rezerwowej. Na ubiegły rok zaplanowano przebudowę odcinka o długości ponad 800 metrów od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63, czyli do początku wąwozu biegnącego w stronę remizy OSP w Konopnicy. Plany te również nie zostały zrealizowane.

Kolejna nadzieja mieszkańców pojawiła się właśnie z II edycją Programu Inwestycji Strategicznych, do której miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji kwotą 5 mln zł. Kiedy przed kilkoma dniami ogłoszono wyniki naboru, wiele osób ucieszyło się, że w końcu ulica zostanie wyremontowana. Ogłosił to poseł Prawa i Sprawiedliwości z Lublina i kandydat na prezydenta miasta w ostatnich wyborach Sylwester Tułajew.

Jednak szybko wyszło na jaw, że była to wpadka posła, który pomylił inwestycje. Miasto bowiem, zgodnie z warunkami naboru, mogło złożyć trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji: na kwotę 65, 30 i 5 mln zł. Tak też uczyniło, jednak rządowe środki trafiły tylko na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca 80. Pozostałe dwa wnioski, w tym właśnie na przebudowę ul. Raszyńskiej, zostały odrzucone, a poseł ogłosił je, jako zatwierdzone.

(fot. GSV, Sylwester Tułajew/Twitter)

24 komentarze

 1. … powiedział Rami, który myśli, że TVPiS mówi prawdę.

 2. O tym które ulice będą w Lublinie remontowane decyduje Prezydent miasta Lublina.

 3. Poseł ogłosił sukces. Obserwujący przyklasnęli. Fakty są inne? Trudno. Post pozostanie. Sprostowania nie będzie. I co z tego? Wielu woli uwierzyć w post, niż w to, co rzeczywiście jest faktem.

 4. Kto jeszcze wierzy PiS…

 5. A czy Tulajew zrobił cokolwiek dla Lublina. To zdaje się już jego druga kadencja, a pożytku brak.

 6. To specjaliści od nachalnej propagandy. Gierek mógłby się od nich uczyć. Polska została oblepiona banerami z „twarzami” i kwotami przyznanych publicznych pieniędzy. To tak jakby uczniów w szkole witał baner z podobizną dyrektora i hasłem „to ja zapłaciłem rachunki za prąd i ogrzewanie” albo „dzięki mnie w szkole jest posprzątane”. A na autobusach miejskich podobizna prezesa MPK z napisem „dzięki temu że codziennie przychodzę do roboty – możesz jechać tym autobusem”. Padnijmy na kolana, że za nasze pieniądze posłowie, ministrowie i premier RACZĄ wykonywać swoje OBOWIĄZKI. To jakieś szaleństwo

 7. pis, bracie, pis ***** ***

 8. W tym samym czasie rozdano miliardy ukraińcom.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin